52-latek z Bydgoszczy ogołocił dom z kabli! Mężczyzna nie uniknie kary

i

Autor: KWP w Bydgoszczy

Kolejne zatrzymanie

52-latek z Bydgoszczy ogołocił dom z kabli! Mężczyzna nie uniknie kary

2023-04-14 7:45

Fordońscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do budynku wielorodzinnego będącego w budowie. Bydgoszczanin wyrywał ze ścian przewody elektryczne i je kradł powodując łączne straty opiewające na kwotę 32 tysięcy złotych. 52-latek już usłyszał zarzuty.

Bydgoszcz: 52-latek kradł kable z budowy. Mężczyzna jest w rękach policji

Do zdarzeń doszło na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku przy ulicy Łowickiej w Bydgoszczy. Wówczas nieznany sprawca wszedł na teren budowy i z wnętrza budynku kradł różnego rodzaju przewody elektryczne, najczęściej wyrywając je ze ścian.

- Podczas pierwszej kradzieży jego łupem padło 450 metrów różnorodnych przewodów o łącznej wartości 24 tys. zł - ujawnia rzecznik bydgoskiej policji.

Na tym jednak sprawca nie poprzestał. Kilka dni później ponownie swoje kroki skierował pod ten sam adres i kontynuował swoje niechlubne dzieło. Tym razem ukradł ponad 900 metrów kabli o wartości 8 tys. zł.

Zobacz: Bydgoszcz. Młoda kobieta chodziła po sklepie i udawała klientkę! Teraz szuka jej policja

Nad tymi sprawami pracowali policjanci z bydgoskiego Fordonu, którzy w środę (12 kwietnia) ustalili i zatrzymali osobę podejrzewaną o dokonanie opisywanych przestępstw. To 52-letni mieszkaniec naszego miasta.

Bydgoszczanin już usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, których dopuścił się w warunkach recydywy. Teraz musi liczyć się z surowszymi konsekwencjami.

Sonda
Czy praca w policji jest niebezpieczna?
Ponad 60 kg narkotyków w magazynie pod Bydgoszczą
Nasi Partnerzy polecają