Pustostan

i

Autor: mat. policji

wokół nas

57-latka utknęła w pustostanie na bydgoskich Wyżynach. Miała odmrożenia stóp

2023-12-08 13:41

Leżała w pustostanie. Miała miała odmrożenia nóg, gorączkę, zapalenie płuc i nie mogła się przemieszczać. Z pułapki 57-latkę uratowali policjanci, którzy przeprowadzali kontrolę opuszczonego budynku. Dzięki funkcjonariuszom kobieta przeżyła. Szczegóły.

We wtorek, 5 grudnia policjanci z bydgoskich Wyżyn kontrolowali pełnili służbę w okolicy ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy. Wjeżdżając na ulicę Wąbrzeską sierżant Mateusz Wojciechowski i posterunkowa Justyna Cybulska zwrócili uwagę na budynek bez okien, szyb i drzwi.

- Od razu stwierdzili, że mogą tam szukać schronienia bezdomni. Nie pomylili się. Podczas sprawdzania pomieszczeń znaleźli leżącą kobietę, która nie była ubrana stosownie do pory roku, nie była niczym okryta. Przekazała im, że bolą ją nogi i nie jest w stanie chodzić, ani nawet stać, że źle jej się oddycha, a do tego jest jej zimno. Okazało się również, że od kilku dni nie jadła żadnego posiłku – informuje bydgoska policja.

Widząc stan kobiety policjanci od razu wezwali, za pośrednictwem dyżurnego, załogę pogotowia. Medycy, po zbadaniu kobiety, zabrali ją do szpitala. 57-latka miała odmrożenia nóg pierwszego stopnia zapalenie płuc oraz wysoką temperaturę ciała - ponad 39 stopni.

- Zdecydowane i natychmiastowe działanie policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu na bydgoskich Wyżynach oraz udzielona pomoc prawdopodobnie doprowadziły do tego, że 57-latka żyje – dodaje policja.

Wprowadzili opłatę za wejście do sklepu. W środku świąteczne dzieła sztuki
Źródło: 57-latka utknęła w pustostanie na bydgoskich Wyżynach. Miała odmrożenia stóp
Nasi Partnerzy polecają