Egzamin ósmoklasisty 2022

i

Autor: Piotr Lampkowski/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Co było na egzaminie ósmoklasisty?

"Balladyna" na próbnym egzaminie ósmoklasisty z Operonem. Uczniowie załamani trudną rozprawką. Gdzie arkusze i odpowiedzi z polskiego?

2022-12-06 11:46

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem - co było? Pojawiają się już pierwsze komentarze uczniów na temat próbnego egzaminu z języka polskiego przygotowanego przez wydawnictwo Operon. Z relacji ósmoklasistów wynika, że w arkuszu trzeba było wykazać się m.in. znajomością "Balladyny".

Próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem

W środę, 6 grudnia 2022, rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty z Operonem. Na początek uczniowie rozwiązywali zadania z arkusza z języka polskiego. Co było na próbnym egzaminie ósmoklasisty? Pojawiają się już pierwsze komentarze uczniów, którzy opowiadają, jakie zadania znalazły się w arkuszu Operonu z polskiego. Z relacji ósmoklasistów wynika, że na próbnym egzaminie ósmoklasisty 2023 była m. in. "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Uczniowie skarżą się także na bardzo trudną rozprawkę z polskiego. Większość ósmoklasistów deklaruje, że spośród tematów wypracować wybrała opowiadanie, bo było dużo łatwiejsze.

Próbny egzamin ósmoklasisty: Operon odpowiedzi z polskiego

Po zakończonym próbnym egzaminie ósmoklasisty z Operonem uczniowie chcą wiedzieć, jak im poszło. Szukają, czy w internecie są udostępnione arkusze i odpowiedzi z polskiego z Operonem. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla ósmoklasistów. Jeszcze przed maturą próbną kontaktowaliśmy się z wydawnictwem, by zapytać, gdzie będzie można znaleźć przygotowywane przez nich egzaminacyjne arkusze i odpowiedzi. Operon poinformował, że po konsultacjach z nauczycielami zdecydowano się nie udostępniać arkuszy i odpowiedzi. - Uwzględniając prośby nauczycieli i ich potrzeby zdecydowaliśmy o tym, by nie publikować arkuszy i kluczy odpowiedzi na stronie internetowej Operonu ani w innych serwisach - informowało wówczas wydawnictwo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają