Bardzo ciepły początek marca w Bydgoszczy. We wtorek nieprzyjemna pogoda [PROGNOZA 2.03.2021]

2021-03-02 8:59 eib
Bardzo ciepły początek marca w Bydgoszczy. We wtorek nieprzyjemna pogoda [PROGNOZA 2.03.2021]
Autor: Pixabay Bardzo ciepły początek marca w Bydgoszczy. We wtorek nieprzyjemna pogoda [PROGNOZA 2.03.2021]

Meteorolodzy przygotowujący prognozę pogody na wtorek (2.03.2021) informują, że czeka nas ciepły, ale deszczowy dzień. Początek marca niesie ze sobą ocieplenie, ale czy taka aura utrzyma się na dłużej? Od kliku dni w regionie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego termometry wskazują ponad 5°C. Jaka będzie temperatura we wtorek, 2 marca? Przeczytaj prognozę pogody dla Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Spis treści

  1. Bardzo ciepły początek marca w Bydgoszczy [PROGNOZA 2.03.2021]
  2. Kiedy przyjdzie wiosna? Meteorolodzy o "pogodowej HUŚTAWCE". Sytuacja będzie dynamiczna
W Bydgoszczy znów prószy śnieg. Są trudne warunki na drogach

Bardzo ciepły początek marca w Bydgoszczy [PROGNOZA 2.03.2021]

Jaka będzie pogoda we wtorek, 2.03.2021, w Bydgoszczy i w powiecie bydgoskim? Synoptycy przygotowujący prognozy pogody informują, że czeka nas ciepły dzień. Termometry w ciągu dnia pokazywać będą 10°C. Temperatura odczuwalna wynosić będzie 7°C, a w nocy spadnie do 1°C. Przez cały dzień niebo nad Bydgoszczą zasnute chmurami. Północno-zachodni wiatr wiał będzie z prędkością 24 km/h w porywach osiągając prędkość sięgającą 45 kilometrów na godzinę. Ciśnienie w ciągu dnia wynosić będzie 1033 hPa. Biomet będzie neutralny, a termikę meteorolodzy określili jako chłodną i suchą.

Przeczytaj także: Kiedy przyjdzie wiosna? Meteorolodzy o "pogodowej HUŚTAWCE". Sytuacja będzie dynamiczna

Kiedy przyjdzie wiosna? Meteorolodzy o "pogodowej HUŚTAWCE". Sytuacja będzie dynamiczna

Z informacji przekazanych przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że marzec 2021 zapowiada się ciepło.

IMGW w prognozie długoterminowej informuje, że w ostatnich dwóch dekadach lutego czeka nas bardzo dynamiczna sytuacja.

- Fakt, że będzie biało i mroźnie nie dziwi już chyba nikogo, natomiast w drugiej dekadzie lutego (11-20 luty) modele WRF-CFS jak i WRF-GFS, pomimo różnic wynikających ze specyfiki samych modeli, generalnie rysują stopniowe (w ciągu kilku dni) przesuwanie się strefy niskiej temperatury powietrza w kierunku północno-wschodnim. Druga część tej dekady powinna być wyraźnie cieplejsza, z możliwością wystąpienia maksymalnej temperatury powietrza w okolicach 0°C (głównie zachodnia i południowo-zachodnia część kraju) - informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Więcej o tym, kiedy przyjdzie wiosna przeczytasz w naszym wcześniejszym artykule: Marzec 2021: Temperatury powyżej zera

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE