Mamy zdjęcia

Basen na Miedzyniu już gotowy! Tak wygląda w środku

2022-10-03 11:41

Zakończyła się budowa basenu na Miedzyniu. W październiku skorzystają z niego mieszkańcy. Obiekt powstał przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów, do której uczęszcza 800 uczniów i przedszkolaków. Obiekt ma powierzchnię blisko 1600 metrów kwadratowych. Składa się z 2 kondygnacje. Szczegóły podajemy poniżej!

Zakończono budowę basenu na bydgoskim Miedzyniu

- Planujemy udostępnienie basenu dla mieszkańców jeszcze w październiku. Udało się zrealizować tę inwestycję, mimo wielu wyzwań. Gdy zaczynaliśmy projekt nikt nie przypuszczał, że miasto straci większość środków na inwestycje przez rządowe cięcia w finansowaniu samorządów - mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. Wykonawca - firma Alstal występuje obecnie o pozwolenia na użytkowanie do nadzoru budowlanego. 7 października obiekt przejmie Bydgoskie Centrum Sportu.

Basen na Miedzyniu. Tak wygląda w środku

Basen na Miedzyniu powstał przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów, do której uczęszcza 800 uczniów i przedszkolaków. Obiekt ma powierzchnię blisko 1600 metrów kwadratowych. Składa się z  2 kondygnacje. Głównym elementem jest basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 m i wymiarach 25x12,5 m z sześcioma torami pływackimi wyposażonymi w bloki startowe. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej została  wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych. W kompleksie zlokalizowano też dwa brodziki o głębokości 15-30 cm z różnymi atrakcjami do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami. Poza tym na Miedzyniu będzie można zrelaksować się w dużych wannach SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz strefie fitness. Obiekt jest  wyposażony w zespół szatniowo-sanitarny oraz strefę administracyjną. Basen otrzymał nazwę „Łabędź”. Wybrali ją uczniowie, rodzice i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 8. Inwestycja pochłonęła 20 mln zł.

Basen na bydgoskim Miedzyniu nabiera kształtów. Zaglądamy na plac budowy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają