Mamy zdjęcia

Basen na Miedzyniu już gotowy! Tak wygląda w środku

2022-10-03 11:41

Zakończyła się budowa basenu na Miedzyniu. W październiku skorzystają z niego mieszkańcy. Obiekt powstał przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów, do której uczęszcza 800 uczniów i przedszkolaków. Obiekt ma powierzchnię blisko 1600 metrów kwadratowych. Składa się z 2 kondygnacje. Szczegóły podajemy poniżej!

Zakończono budowę basenu na bydgoskim Miedzyniu

- Planujemy udostępnienie basenu dla mieszkańców jeszcze w październiku. Udało się zrealizować tę inwestycję, mimo wielu wyzwań. Gdy zaczynaliśmy projekt nikt nie przypuszczał, że miasto straci większość środków na inwestycje przez rządowe cięcia w finansowaniu samorządów - mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. Wykonawca - firma Alstal występuje obecnie o pozwolenia na użytkowanie do nadzoru budowlanego. 7 października obiekt przejmie Bydgoskie Centrum Sportu.

Basen na Miedzyniu. Tak wygląda w środku

Basen na Miedzyniu powstał przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów, do której uczęszcza 800 uczniów i przedszkolaków. Obiekt ma powierzchnię blisko 1600 metrów kwadratowych. Składa się z  2 kondygnacje. Głównym elementem jest basen sportowy o zmiennej głębokości 1,20-1,80 m i wymiarach 25x12,5 m z sześcioma torami pływackimi wyposażonymi w bloki startowe. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej została  wyposażona w tuleje z jednym podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych. W kompleksie zlokalizowano też dwa brodziki o głębokości 15-30 cm z różnymi atrakcjami do zabawy, w tym pochylnię-zjeżdżalnię pomiędzy brodzikami. Poza tym na Miedzyniu będzie można zrelaksować się w dużych wannach SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz strefie fitness. Obiekt jest  wyposażony w zespół szatniowo-sanitarny oraz strefę administracyjną. Basen otrzymał nazwę „Łabędź”. Wybrali ją uczniowie, rodzice i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 8. Inwestycja pochłonęła 20 mln zł.

Basen na bydgoskim Miedzyniu nabiera kształtów. Zaglądamy na plac budowy