Będą nowe miejsca pracy w Bydgoszczy. Znana firma rozbudowuje fabrykę

2016-11-24 19:49
Nowahala ma być ukończona w maju 2017 r.
Autor: Pit1233/cc/wikipedia.org Nowahala ma być ukończona w maju 2017 r.

Około 80 nowych miejsc pracy planuje uruchomić firma Frosta, która rozpoczęła rozbudowę bydgoskiej fabryki. Inwestycja będzie kosztować 65 mln złotych.

Frosta działa na rynku bydgoskim od 17 lat i właśnie wystartowała z rozbudową fabryki. W związku z tym zatrudniająca prawie 600 osób firma, planuje utworzenie kolejnych 80 miejsc pracy. Dzisiaj wmurowano kamień węgielny pod nową inwestycję, która łącznie ma kosztować ok 65 mln zł.

Rozbudowa fabryki obejmuje powstanie hali o powierzchni 5,5 tys. mkw i magazyny z zapleczem na ok 2 tys mkw. Inwestycja ma zostać ukończona w maju przyszłego roku, ale nabór na nowe stanowiska ruszy nieco wcześniej. Bydgoski oddział Frosty będzie miał jedną z najnowocześniejszych w Europie linii produkcyjnych do wytwarzania mrożonek produktów rybnych. Rocznie ma produkować ok. 20 tys. ton towaru, czyli o 50% więcej niż dotychczas. Będzie to drugi największy oddział Frosty w Europie.

Czytaj także: Ten pirat drogowy w kilka chwil uzbierał 30 punktów karnych! Jak to się stało?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE