Blady strach na lotnisku w Bydgoszczy! Pasażer powiedział, że w torbie ma bombę

i

Autor: Pit1233/Wikipedia

Postawił na nogi wszystkie służby

Blady strach na lotnisku w Bydgoszczy! Pasażer powiedział, że w torbie ma bombę

2023-08-30 10:12

Ten żart był wyjątkowo kosztowny! W piątek, 25 sierpnia funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy interweniowali wobec pasażera, który nadając bagaż oznajmił, że ma w nim bombę. Mężczyzna musi mieć specyficzne poczucie humoru, bo tłumacząc się funkcjonariuszom stwierdził, że to był po prostu żart.

Do incydentu z udziałem 55-letniego mieszkańca Żnina doszło w Porcie Lotniczym Bydgoszcz na jednym ze stanowisk nadawania bagażu rejestrowanego na lot do Rodos.

- W trakcie odprawy mężczyzna na pytanie pracownika check-inu, czy posiada w bagażu niebezpieczne przedmioty – oznajmił twierdząco, że w walizce ma bombę. Niestety, bezmyślne stwierdzenie podróżnego natychmiast uruchomiło lotniskowe procedury bezpieczeństwa. Na miejscu niezwłocznie pojawili się pirotechnicy Straży Granicznej, którzy przystąpili do sprawdzenia potencjalnie niebezpiecznego bagażu - mówi Dagmara Bielec z bydgoskiej straży granicznej.

Wynik rozpoznania walizki – negatywny. Mężczyzna wyraził skruchę za popełniony czyn, tłumacząc funkcjonariuszom, że nie zdawał sobie sprawy, że jego niewinny żart może stanowić naruszenie postanowień nakazów i zakazów zawartych w przepisach porządkowych obowiązujących na bydgoskim lotnisku (Ustawa Prawo lotnicze art. 210 ust. 1 pkt. 5a), za które grozi kara w postaci mandatu karnego w wysokości 500 złotych.

Po przyjęciu mandatu mężczyźnie zezwolono na kontynuowanie podróży.

Quiz o największych stolicach świata. Sprawdź, czy geografia to Twój konik!

Pytanie 1 z 10
Czy Canberra jest największym miastem w Australii?
Lotnisko w Modlinie bez bezpośredniego połączenia kolejowego. Jest przełom!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany