Bomba ujawniona podczas prac ziemnych! Akcja służb w Śliwicach

i

Autor: KPP Tuchola / Małopolska Policja Bomba ujawniona podczas prac ziemnych! Akcja służb w Śliwicach

Wezwano saperów

Bomba ujawniona podczas prac ziemnych! Akcja służb w Śliwicach

2022-10-10 14:33

- W trakcie prac ziemnych na ul. Konwaliowej w Śliwicach, pow. tucholski, został odkopany niewybuch pochodzący z II Wojny Światowej - poinformował nas mł. asp. Łukasz Tomaszewski z KPP Tuchola. Na miejsce wezwano patrol saperski.

W zeszłym tygodniu na stanowisko dowodzenia tucholskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. Znalezisko zostało wykopane podczas prac ziemnych, prowadzonych przy ul. Konwaliowej w Śliwicach. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy wstępnie potwierdzili, że może być to bomba lotnicza pochodząca z czasów II Wojny Światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem innych osób. - Niewybuch został przekazany patrolowi saperskiemu, który przybył z Chełmna. Saperzy potwierdzili wstępne ustalenia policjantów - informuje mł. asp. Łukasz Tomaszewski z tucholskiej komendy.

Kujawsko-pomorskie: Apel policji ws. niewybuchów

Policjanci apelują o ostrożność i jednocześnie przypominają, że niewybuchów nie należy dotykać oraz próbować ich przenosić. W przypadku odnalezienia podobnych militariów należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby. Powyżej opisywane zdarzenie pokazuje, jak się zachować w podobnych sytuacjach.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kiedykolwiek znalazłeś/aś niewybuch?
Znaleziono niewybuch przy SP nr 5 w Lesznie