Ogromna akcja służb

Wsiadła do autobusu, od 17 lat nie dojechała do domu. Nagły zwrot w sprawie Małgorzaty!

2023-06-06 12:43

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy są w Wielkiej Brytanii, w miastach Leictester i Manchester. Tam uczestniczą w czynnościach wykonywanych przez brytyjskich policjantów. - Sprawa ma związek z zaginięciem sprzed 17 lat Małgorzaty Wnuczek - ujawnia mł. insp. Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Małgorzata Wnuczek zniknęła 17 lat temu. Policja z Bydgoszczy w Wielkiej Brytanii

27-letnia Małgorzata Wnuczek zaginęła 31 maja 2006 roku w Wielkiej Brytanii. Ostatni raz widziana była w miejscowości Leictester, gdy wsiadła do autobusu jadąc z pracy do centrum miasta. Z informacji przekazanych przez rodzinę mieszkającą w Polsce, w Inowrocławiu, wynikało, że ostatni raz kontaktowała się z nimi 29 maja 2006 r., wysyłając wiadomość SMS. Pomimo ponawianego apelu, zarówno ze strony rodziny jak i policjantów, miejsce pobytu zaginionej pozostaje nieznane. Teraz po 17 latach brytyjscy i polscy policjanci wracają do sprawy.

Zobacz: Ciało młodej kobiety wyłowione z Wisły! Najnowsze ustalenia przerażają. "Najprawdopodobniej była w ciąży" [AKTUALIZACJA]

Służby badają nowy trop. Trwa przeszukiwanie rzeki

Informacje przekazane przez policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy detektywom z East Midlands Special Operations Unit (EMSOU) stały się przyczynkiem do podjęcia sprawy. Obecnie na terenie Leictester prowadzone są poszukiwania na rzece Soar, w rejonie mostu Mill Lane.

- Ich celem jest weryfikacja posiadanych przez funkcjonariuszy informacji. Ponadto w rejonie Greater Manchester do komendy policji doprowadzono 39-latka, który składa zeznania w sprawie zaginięcia, w związku z ewentualnym udzielaniem pomocy w zacieraniu śladów przestępstwa - mówi podkom. Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy.

Policjanci, zarówno z Polski jak i Wielkiej Brytanii, ponownie zaapelowali o przekazywanie informacji dotyczących miejsca pobytu Małgorzaty Wnuczek. Detektywi są przekonani, że w polskiej społeczności Leicester są osoby, które mają wiedzę, bądź informacje o okolicznościach zaginięcia Polki.

Bydgoska policja szuka Małgorzaty Wnuczek w Wielkiej Brytanii! Kobieta zniknęła bez śladu 17 lat temu

i

Autor: KWP Bydgoszcz

Podczas działań prowadzonych obecnie na terenie Wielkiej Brytanii policjanci ponownie zwracają się z apelem do mieszkańców w Leicester, zwłaszcza do polskiej społeczności, aby zgłaszały się osoby, mogące przekazać informacje umożliwiające wyjaśnienie okoliczności zaginięcia Małgorzaty Wnuczek.

Sonda
Czy policja rozwiążę zagadkę dotyczącą zaginięcia Małgorzaty Wnuczek?
Poszukiwania 66-latki z policyjnego śmigłowca!