Bydgoszcz: Ruszyła  akcja „Ciepło serca w słoiku”

i

Autor: Pixabay Bydgoszcz: Ruszyła akcja „Ciepło serca w słoiku”

Bydgoszcz: Ruszyła akcja „Ciepło serca w słoiku”

2020-12-06 5:00

Bydgoscy społecznicy zachęcają do wzięcia udziału w 10. edycji świątecznej akcji. Potrzebne są: żywność z długim terminem przydatności, upominki dla dzieci i młodzieży oraz kosmetyki. Dary zbierane będą do 21 grudnia. Z kolei w Wigilię odbędzie się dzielenie żywnością z potrzebującymi.

Bydgoszcz: Ruszyła akcja „Ciepło serca w słoiku”

Organizatorzy, mimo pandemii, nie zrezygnowali ze świątecznej akcji pomocy dla najbardziej potrzebujących. W czwartek, 3 grudnia, oficjalnie rozpoczęła się zimowa edycja „Ciepła serca w słoiku”.  Akcja odbywa się szósty rok z rzędu. W tym roku ze względu na COVID-19 nie odbędzie się zbiórka odzieży. Społecznicy zachęcają do przekazywania darów, które są nowe:

  • Słodyczy, gier planszowych, kosmetyków, upominków dla dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat
  • Żywności o przedłużonym terminie, np. konserwy, makarony, kasze, dania gotowe, konfitury
  • Kosmetyków, takich jak: szampon, płyn do mycia, mydło, kosmetyki, maszynki do golenia, szczoteczka i pasta do zębów, krem do rąk.

Zebrane od mieszkańców i instytucji dary trafią do Domu Dziecka w Bydgoszczy i Domów Dziecka w regionie, osób bezdomnych i potrzebujących seniorów. Żywność będzie przekazywana mieszkańcom także w jadłodzielni „Wspólna Spiżarnia” przy ul. Gdańskiej 79.

Zobacz: Mikołajki 2020: Co będzie działo się w Bydgoszczy?

"Ciepło serca w słoiku": Zbiórka darów – gdzie i kiedy

Produkty można przekazywać do 21 grudnia, w pięciu lokalizacjach:

  • Optyk L. W. Michalscy, ul. Gdańska 28
  • Derred pracownia krawiecka, ul. Wojska Polskiego 8
  • Euromaster Landowscy Opon-Lan, ul. Łęczycka 51
  • Expert Auto, ul. Dąbrowa 46
  • FART Sławomir Piotrowski - rolety, ul. Fieldorfa "NILA" 7B

Finał akcji,ze względu na pandemię będzie inny niż w zeszłym roku- nie będzie spotkania w pierwszy dzień świąt na placu Wolności. Żywność i dary będą wydawane potrzebującym w Wigilię, 24 grudnia, o godz. 11 w okienku jadłodzielni „Wspólna spiżarnia” przy ul. Gdańskiej 79.

Organizatorami akcji „Ciepło serca w słoiku” są wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Ireneusz Nitkiewicz, Aurelia Ratajczak, Lidia i Wiktor Michalscy i Anna Niewiadomska. Kontakt: 52 522 34 74.

Przeczytaj: Karta Bydgoskiego seniora. Można ją zrobić przez internet! Teraz dostawa do domu

Na UTP w Bydgoszczy stworzyli respirator. Ma pomóc w walce z Covid-19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE