Karta Bydgoskiego seniora. Można ją zrobić przez internet! Teraz dostawa do domu

2020-12-03 8:48 eib
Karta Bydgoskiego seniora. Można ją zrobić przez internet! Teraz dostawa do domu
Autor: UM Bydgoszcz Karta Bydgoskiego seniora. Można ją zrobić przez internet! Teraz dostawa do domu

Program skierowany do bydgoskich seniorów 60+ niezmiennie cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. Pomimo niełatwego dla przedsiębiorców czasu, ciągle przybywa także partnerów, a więc i promocyjnych ofert. Teraz kartę wyrobisz przez Internet bez wychodzenia z domu.

Bydgoska Karta Seniora 60+

Bydgoska Karta Seniora 60+ umożliwia starszym bydgoszczanom korzystanie ze zniżek i specjalnych ofert w instytucjach i firmach znajdujących się na terenie Bydgoszczy, ale również w gminach ościennych. W 2018 roku Program został rozszerzony o Metropolię Bydgoszcz. Aby zapisać się do Programu musimy mieć ukończone 60 lat i mieszkać w Bydgoszczy.

- Do tej pory wydaliśmy około 27 tysięcy kart - informują bydgoscy urzędnicy.

Teraz uzyskanie Karty Seniora przez mieszkańców Bydgoszczy jest prostsze – dzięki usłudze udostępnionej przez miasto na platformie ePUAP. Wystarczy założyć konto na stronie www.epuap.gov.pl i złożyć wniosek. Karta wysyłana jest pocztą, na podany we wniosku adres. Wszystko odbywa się bezpiecznie, bez wychodzenia, z dostawą do domu. Oczywiście nadal istnieje możliwość złożenia wniosku o Kartę Seniora osobiście w Urzędzie Miasta lub wybranych punktach. Obecnie, w czasie pandemii, zachęcamy jednak do korzystania z komunikacji internetowej.

Przeczytaj: W Starym Fordonie odbędą się Mikołajki dla dzieci

Spis treści

  1. Bydgoska Karta Seniora 60+
  2. Bydgoska Karta Seniora 60+: Instrukcja składania wniosku „krok po kroku”
  3. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku Bydgoską Kartę Seniora 60+ 

Bydgoska Karta Seniora 60+: Instrukcja składania wniosku „krok po kroku”

  • Jeśli posiadasz już konto na ePUAP, potrafisz się zalogować, odszukać interesującą Cię sprawę i złożyć wniosek. Wniosek o Kartę Seniora znajduje się w KATALOGU SPRAW, w dziale Zabezpieczenia społeczne.

- Zachęcamy podpisać wniosek pomocą profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego - mówią bydgoscy urzędnicy i dodają: - Istnieje jednak możliwość złożenia wniosku bez podpisu. Wówczas kontaktujemy się z wnioskodawcą w celu potwierdzenia tożsamości, warto w takim przypadku podać we wniosku numer telefonu lub adres e-mail.

  • Jeśli nigdy jeszcze nie korzystałeś z platformy w ePUAP, wyjaśniamy, że to bezpieczne miejsce w internecie, gdzie różne urzędy i instytucje publiczne mogą udostępniać swoje usługi.

Aby złożyć wniosek o Kartę Seniora należy założyć konto na platformie ePUAP. W tym celu wejdź na stronę internetową www.epuap.gov.pl

  1. W prawym, górnym rogu strony kliknij przycisk „Zarejestruj się”.
  2. Wypełnij formularz, który się wyświetli i zatwierdź go.
  3. System prowadzi dalej do założenia i potwierdzenia Profilu Zaufanego. Jest to przydatnie, jednak niewymagane dla złożenia wniosku o Kartę Seniora.

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku Bydgoską Kartę Seniora 60+ 

Odnajdź na stronie www.epuap.gov.pl  wniosek o Bydgoską Kartę Seniora 60+ (w KATALOGU SPRAW, w dziale „Zabezpieczenia społeczne”, w rozdziale „Świadczenia społeczne” – link TUTAJ. Potwierdź Urząd Miasta Bydgoszczy, jako miejsce składania wniosku.Kliknij przycisk „Załatw sprawę” i zaloguj się. Wyświetli się strona logowania. Istnieją różne sposoby zalogowania się. Najprościej, dla potrzeb naszej sprawy, zalogować się z wykorzystaniem loginu i hasła podanego przy zakładaniu konta.Po zalogowaniu wyświetli się formularz wniosku o Bydgoską Kartę Seniora 60+. Wypełnij wszystkie pola w nagłówku wniosku i kliknij u dołu strony przycisk „Dalej”. Na kolejnej stronie sprawdź wpisane w formularzu dane. W razie potrzeby można je poprawić klikając przycisk „Powrót do edycji”. Jeśli wszystko się zgadza, można wysłać wniosek.

  • Jeśli dysponujesz potwierdzonym Profilem Zaufanym lub możesz skorzystać z innej dostępnej formy podpisu elektronicznego – prosimy o podpisanie wniosku.

Nie jest to jednak konieczne dla wszczęcia sprawy. Możesz kliknąć przycisk „Wyślij bez podpisu”. W takim przypadku urzędnicy skontaktują się tobą (preferowany kontakt telefoniczny) i ustalą bezpieczną formę potwierdzenia tożsamości. Bydgoską Kartę Seniora 60+ otrzymasz do domu pocztą – pod podany we wniosku adres. Kartę należy podpisać na odwrocie. Od tego momentu możesz cieszyć się zniżkami! Jeśli masz dodatkowe pytania, wątpliwości zadzwoń: tel. 52 5858 963

Komunikacja miejska po otwarciu trasy na ul. Kujawskiej w Bydgoszczy