Bydgoszcz: Jedziesz przepisowo? Będziesz miał zielone światło

2021-03-04 14:14 eib
Bydgoszcz: Jedziesz przepisowo? Będziesz miał zielone światło
Autor: UM Bydgoszcz Bydgoszcz: Jedziesz przepisowo? Będziesz miał zielone światło

Trwają przygotowania do budowy sygnalizacji świetlnej na ul. Toruńskiej w Łęgnowie Wsi. Będzie ona gwarantowała bezpieczne przekraczanie jezdni oraz płynny ruch pojazdów, które nie przekraczają dozwolonej prędkości.

Nowa sygnalizacja na ul. Toruńskiej na wysokości posesji 328 ma zapewnić bezpieczne przekraczanie jezdni w centrum osiedla, gdzie ulokowane są plac zabaw, przystanki autobusowe, siedziba rady osiedla oraz zwarta zabudowa. Wnioskowali o to mieszkańcy oraz rada osiedla. W ubiegłym roku przygotowana została koncepcja budowy. Zakłada ona, że sygnalizacja wzbudzana będzie przyciskami pieszych z zachowaniem priorytetu zielonego światła dla kierujących w obu kierunkach ruchu. Równocześnie sygnalizacja będzie zintegrowana z urządzeniami radarowymi, które mierzą prędkość nadjeżdżającego pojazdu. W przypadku pojazdów znacznie  przekraczających dopuszczalną prędkość (obowiązuje w tym miejscu 40km/h) zmieni ona sygnał na czerwony, nawet jeśli z przejścia nie będą korzystać piesi. Przejście będzie też dodatkowo monitorowane.

Obecnie trwa przetarg na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji. Po podpisaniu umowy prace zajmą około 4 miesiące. Planowane są kolejne inwestycje związane z budową sygnalizacji świetlnych. W światła wyposażone zostanie m.in skrzyżowanie ulic Koronowskiej i Opławiec. W tym roku zaplanowaliśmy również kontynuację programu doświetlania przejść dla pieszych.

Zobacz także: Koszmar Radka i Rafała trwa. Chłopcy trafili do domu dziecka na Śląsku. Ich mama płacze, ale się nie poddaje

Kierowca BMW pomylił światła na skrzyżowaniu. Groźny wypadek we Wrocławiu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE