Bydgoszcz: Prawie TONA nielegalnego tytoniu przejęta. Skarb państwa stracił ponad 700 tysięcy zł

2020-07-31 11:52 KM

Kilkaset kilogramów krajanki tytoniu oraz suszonych liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją komendy w Bydgoszczy. - Do sprawy zostali zatrzymani trzej mężczyźni, którzy odpowiedzą za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 700 tysięcy złotych - informuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu bydgoskiego mogą znajdować się znaczne ilości krajanki tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Postanowili to sprawdzić. W tym celu pojechali pod wskazany adres. Tam zauważyli wyjeżdżającego z posesji dostawczego Mercedesa. Kierujący tym pojazdem jechał w stronę Bydgoszczy. Chwilę później okazało się, że zaparkował na ul. Nakielskiej. Tam podjechało do niego Volvo. Kierowcy obu pojazdów wysiedli z aut i zaczęli przepakowywać pełne worki jutowe z mercedesa do volvo, po czym odjechali. Wówczas o sytuacji zostali zawiadomieni policjanci z bydgoskiej drogówki, którzy zatrzymali kierowcę Volvo do kontroli. Szybko okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne.

Dalszy ciąg materiału pod galerią.

- W pojeździe zabezpieczyli 6 worków z krajanką tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W tym samym czasie policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali do kontroli wymienionego mercedesa. Ujawnili w nim 18 worków jutowych z krajanką tytoniu również bez polskich znaków akcyzy. Obaj kierujący zostali zatrzymani, a tytoń zabezpieczony - informuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Na tym jednak nie koniec całej sprawy. Policjanci sprawdzili również pomieszczenia na posesji w powiecie bydgoskim. Tam w jednym z pomieszczeń ujawnili 13 balotów suchych liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniu, a także maszynę służącą do cięcia liści tytoniu, wagę elektroniczną, białe worki jutowe, wentylator służący do osuszania krajanki tytoniowej. W związku z tym również właściciel posesji został zatrzymany.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 896 kilogramów krajanki tytoniowej i liści tytoniu. Wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa została określona na kwotę ponad 719 tysięcy złotych.

- Dwaj 38-letni bydgoszczanie oraz 47-latek z powiatu bydgoskiego trafili do policyjnej izby zatrzymań. Wszyscy usłyszeli od prokuratora zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Mężczyźni odpowiedzą za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy - podsumowuje policjantka z Bydgoszczy.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - bydgoszcz.eskainfo@grupazpr.pl.


Tragedia na lotnisku w Bydgoszczy. Nie żyje kursantka i instruktor

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.