Brutalnie zmuszali go do KRADZIEŻY w toruńskiej galerii. Grozili, że WBIJĄ MU ŚRUBOKRĘT w kolano [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-07-30 13:29 KM
Śrubokręt
Autor: CC Unsplash.com Brutalnie zmusili go do KRADZIEŻY w toruńskiej galerii. Grozili, że WBIJĄ MU ŚRUBOKRĘT w kolano / Zdjęcie poglądowe

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy we wtorek (28.07.2020) dokonali rozboju na pokrzywdzonym. Napastnicy pobili pokrzywdzonego, zabrali mu telefon komórkowy i dokumenty, po czym zaprowadzili go do mieszkania. - Tam grożąc mu przemocą zmusili go do pojechania do galerii handlowej, gdzie pokrzywdzony miał dokonać kradzieży - informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu. Na tym bynajmniej nie koniec tej mrożącej krew w żyłach historii.

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy napadli na pokrzywdzonego. Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek (28 lipca). Policjanci dostali zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że chwilę wcześniej padł ofiarą napadu. Mężczyzna relacjonował, że około godz. 13:30 szedł ul. Skłodowskiej w okolicach pętli tramwajowej. W pewnym momencie podeszło do niego dwóch nieznanych mężczyzn, uderzyło go w tył głowy i pokopało po całym ciele. Następnie napastnicy ukradli pokrzywdzonemu telefon komórkowy i dokumenty, po czym grożąc mu wbiciem śrubokręta w kolano zmusili go, by wsiadł z nimi do tramwaju i pojechał do mieszkania przy ul. Skłodowskiej.

Dalszy ciąg tej historii pod materiałem wideo.

Brutalnie zmusili go do kradzieży w toruńskiej galerii. Grozili mu wbiciem śrubokrętu w kolano

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- W rzeczonym mieszkaniu do sprawców dołączyła żona jednego z napastników. Kobieta wspólnie z dwójką mężczyzn zmusili pokrzywdzonego, by udał się z nimi do pobliskiej galerii handlowej, gdzie ten miał ukraść dla nich rzeczy z jednego ze sklepów. Sprawcy razem z pokrzywdzonym poszli pieszo do galerii. Tam wykorzystując moment ich nieuwagi mężczyzna uciekł i powiadomił o tym fakcie policję - informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Kryminalni z toruńskiej komendy, którzy od początku włączyli się w rozwiązanie tej sprawy na podstawie relacji pokrzywdzonego wytypowali osoby, które mogły brać udział w tym zdarzeniu. Pomocnym okazał się fakt, że pokrzywdzony zapamiętał w przybliżeniu miejsce, gdzie był przetrzymywany. Działania funkcjonariuszy pozwoliły na precyzyjne ustalenie adresu. Kiedy policjanci weszli do lokalu zastali tam trójkę napastników. Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 37 lat oraz 28-letnia kobieta trafili prosto do policyjnej celi.

- Jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty. O ich dokładnej treści zdecyduje prokurator. 26 i 37 latek to recydywiści. Pierwszy z nich odbywał już karę pozbawienia wolności za kradzież rozbójniczą, drugi za oszustwo i wymuszenie rozbójnicze. Teraz za rozbój może im grozić do 15 lat więzienia. 28-latce za to samo przestępstwo grozi do 12 lat więzienia - podsumowuje mł. asp. Chrostowski.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Toruń na sygnale - tak policja walczy z przestępcami