Piratka drogowa zapłaci za swoje wybryki

i

Autor: Policja Bydgoszcz

Bydgoszcz: Wyjechała w miasto, wróciła z 19 punktami i mandatami na 1500 zł. Jest nagranie! [WIDEO]

2020-01-10 14:55

Bydgoscy policjanci namierzyli kobietę, która przekroczyła prędkość, nie zasygnalizowała zmiany pasa ruchu, przekroczyła pojedynczą linię ciągłą, a do tego trzykrotnie przejechała na czerwonym świetle. Na konto 34-letniej kierującej nissanem wpłynęło 19 punktów karnych. Kobieta otrzymała też cztery mandaty na 1500 złotych. Policja opublikowała nagranie.

Do zdarzenia doszło na ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Policjanci namierzyli nissana, którego kierowca wjeżdżając od ulicy Jana Pawła II na ulicę Wojska Polskiego, przekroczył dozwoloną prędkość. Pomiar wskazał 84 km/h. Tymczasem na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Dalej kierowca jadąc już ul. Wojska Polskiego nie zasygnalizował zmiany pasa ruchu i przejechał przez pojedynczą linię ciągłą. Następnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. W ten sam sposób pokonał następne dwie sygnalizacje.

- Kierowca nawet nie zwrócił uwagi na jadący za nim nieoznakowany radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Cała sytuacja na drodze została zarejestrowana na policyjnym wideorejestratorze - informuje bydgoska policja. 

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą nissana siedziała 34-latka. Mundurowi pokazali jej nagranie i nałożyli na nią cztery mandaty na łączną kwotę 1500 złotych. Kobieta otrzymała także 19 punktów karnych. Zobaczcie nagranie!