Bydgoszczanie żegnają Leonarda Pietraszaka. Do księgi kondolencyjnej może się wpisać każdy

i

Autor: UM Bydgoszcz

Zmarł wybitny aktor

Bydgoszczanie żegnają Leonarda Pietraszaka. Do księgi kondolencyjnej może się wpisać każdy

2023-02-02 10:08

Śmierć Leonarda Pietraszaka zasmuciła wszystkich Polaków. Wybitny aktor i Honorowy Obywatel Bydgoszczy odszedł w środę, 1 lutego w Warszawie w wieku 86 lat. W ratuszu pojawiła się właśnie księga kondolencyjna, która będzie dostępna dla bydgoszczan do dnia pogrzebu.

Nie żyje aktor Leonard Pietraszak

Leonard Pietraszak urodził się i wychował w Bydgoszczy. Jako mały chłopiec mieszkał z rodziną przy ul. Gdańskiej. To tu ukończył liceum i rozpoczynał swoją przygodę z aktorstwem.

Popularność i sławę zdobył dzięki wybitnym rolom teatralnym, a także filmowym: doktora Karola Stelmacha w „Czterdziestolatku”, Krzysztofa Dowgirda w serialu „Czarne chmury”, pułkownika Waredy  w "Karierze Nikodema Dyzmy", czy Gustawa Kramera w kultowych „Vabanku” i "Vabanku II".

W 2012 roku odsłonił swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów przy ul. Długiej, a w 2018 r. odbierał tytuł Honorowego Obywatela Bydgoszczy. - Jestem szczęśliwy, że tak pięknie państwo mnie przyjęliście. To jest niesamowite. Takie odznaczenie długiej mojej drogi życiowej i zawodowej to zaszczyt - mówił.

W 2021 r. państwo Wanda i Leonard Pietraszakowie przekazali Muzeum Okręgowemu w Bydgoszczy obrazy Jana Stanisławskiego i jego utalentowanych uczniów.

W listopadzie 2022 r. Leonard Pietraszak skończył 86 lat. Zostanie pochowany na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy.

Mieszkańcy żegnają Leonarda Pietraszaka

Bydgoszczanki i Bydgoszczanie, którzy chcą pożegnać wybitnego aktora mogą wpisywać się do księgi kondolencyjnej wystawionej w ratuszu, przy wejściu od Starego Rynku. Księga jest dostępna w dni powszednie w godzinach 8-20, do dnia pogrzebu.

Sonda
Leonard Pietraszak. Lubiłeś/-aś tego aktora?
Leonard Pietraszak nie żyje! Wybitny aktor odszedł w nocy.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany