Ogromny smutek

Bydgoszcz w żałobie żegna Honorowego Obywatela miasta. Zmarł wybitny aktor filmowy i teatralny. Leonard Pietraszak miał 86 lat

2023-02-01 9:58

Dotarły do nas bardzo przykre informacje. W środę, 1 lutego bydgoski urząd miasta przekazał, że zmarł wybitny aktor filmowy i teatralny, Leonard Pietraszak. Honorowy Obywatel Bydgoszczy miał 86 lat.

Nie żyje Leonard Pietraszak. Bydgoszcz w żałobie żegna Honorowego Obywatela miasta

Leonard Pietraszak urodził się i wychował w Bydgoszczy. Jako mały chłopiec mieszkał z rodziną przy ul. Gdańskiej. To tu ukończył liceum i rozpoczynał swoją przygodę z aktorstwem.

Popularność i sławę zdobył dzięki wybitnym rolom teatralnym, a także filmowym: doktora Karola Stelmacha w „Czterdziestolatku”, Krzysztofa Dowgirda w serialu „Czarne chmury”, pułkownika Waredy  w "Karierze Nikodema Dyzmy", czy Gustawa Kramera w kultowych „Vabanku” i "Vabanku II".

Czytaj także: Leonard Pietraszak żałuje, że założył rodzinę. Ma bardzo smutny powód

W 2012 roku odsłonił swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów przy ul. Długiej, a w 2018 r. odbierał tytuł Honorowego Obywatela Bydgoszczy. - Jestem szczęśliwy, że tak pięknie państwo mnie przyjęliście. To jest niesamowite. Takie odznaczenie długiej mojej drogi życiowej i zawodowej to zaszczyt - mówił.

W 2021 r. państwo Wanda i Leonard Pietraszakowie przekazali Muzeum Okręgowemu w Bydgoszczy obrazy Jana Stanisławskiego i jego utalentowanych uczniów.

W listopadzie 2022 r. Leonard Pietraszak skończył 86 lat. Zostanie pochowany na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy.

Sonda
Widziałeś/widziałaś filmy z udziałem Leonarda Pietraszaka?
Helena Englert: Gdyby nie przerwała aktorstwa w USA to nie zagrałaby w „Pokusie”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany