Chrośna: Ktoś porzucił beczki w lesie! W środku groźne substancje [ZDJĘCIA]

i

Autor: OSP Solec Kujawski

Chrośna: Ktoś porzucił beczki w lesie! W środku groźne substancje [ZDJĘCIA]

2021-09-01 8:38

Niebezpieczne znalezisko w lesie na terenie Kujaw i Pomorza! W poniedziałek (30 sierpnia) po godzinie 18 do strażaków wpłynęło zgłoszenie dotyczące beczek z chemikaliami pozostawionych w lesie w pobliżu miejscowości Chrośna. Niestety, jak się okazało, w środku znajdowały się bardzo niebezpieczne substancje!

Chrośna: Ktoś porzucił beczki w lesie! W środku groźne substancje

Kolejne beczki z niebezpiecznymi substancjami, które ktoś porzucił w lesie! W poniedziałek (30 sierpnia) po godzinie 18 na miejsce udali się strażacy z OSP Solec Kujawski. - Po dojeździe zastępu na miejsce znaleziono dwie przewrócone 200 litrowe beczki, z których oznaczeń wynikało że wewnątrz znajdował się silny kwas, dodatkowo z jednej beczki zaobserwowano niewielki wyciek oleistej cieczy - wyjaśniają.

Zobacz: Dziennikarz z Bydgoszczy walczy z potworną chorobą! Ruszyła zbiórka pieniędzy

Działania strażaków OSP Solec Kujawski polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia zbadaniu powietrza miernikiem wielogazowym oraz sprawdzenie pH substancji. Niestety potwierdzono, że w pełnej beczce znajduje się kwas. Natomiast ciecz, która została rozlana była cieczą o obojętnym odczynie pH i przypominała konsystencją przepracowany olej silnikowy. Niewielką ilość tej substancji zebrano do beczki, którą zabezpieczono korkiem oraz folią. Dalsze działania dotyczące ustalenia właściciela prowadziła policja.

Opole. Złamali znak, przytulili się i zrobili selfie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE