Dał 6 tys. zł kobiecie sprzedającej na straganie. Jej reakcja zszokowała wszystkich

i

Autor: Shutterstock

wszyscy o nim mówią

Dał 6 tys. zł kobiecie sprzedającej na straganie. Jej reakcja zszokowała wszystkich

2023-09-13 10:49

Ta historia to gotowy scenariusz na film! Roztargniony 43-latek zapomniał zabrać aż 6 tys. zł, które wypłacił z bankomatu. Co ciekawe, jeszcze tego samego dnia... odzyskał je! Wszystko dzięki uczciwości znalazcy, który do dziś pozostaje nieznany.

Z dyżurnym komendy w Świeciu skontaktowała się kobieta, która oznajmiła, że pracuje na straganie i chwilę wcześniej nieznany mężczyzna przekazał jej do ręki znaczną gotówkę, którą, jak twierdził, znalazł przy pobliskim bankomacie.

- Na miejsce został skierowany dzielnicowy. Policjant, w rozmowie ze zgłaszającą ustalił okoliczności w jakich kobieta weszła w posiadanie gotówki. Oświadczyła, że rozejrzała się w poszukiwaniu osoby, do której mogłaby ona należeć, ale nikogo nie zauważyła - wyjaśnia rzecznik KPP w Świeciu.

Mundurowy zabezpieczył pieniądze i zajął się poszukiwaniem ich właściciela. Ustalił bank, do którego należał bankomat i udał się do jego placówki. Tam, dzięki uprzejmości pracowników, skontaktowano się z właścicielem rachunku bankowego i poinformowano o zaistniałej sytuacji.

Ostatecznie 43-latek pozostawioną w bankomacie gotówkę odebrał w komendzie w Świeciu. Podziękował dzielnicowemu za zaangażowanie. Podkreślił również postawę godną naśladowania, którą wykazał się nieznany mężczyzna – uczciwy znalazca pieniędzy oraz kobieta, która przekazała je policjantowi.

Sonda
Znalazłeś na ulicy pieniądze (znaczną kwotę), co robisz?
Policjant uratowal kota na "wiślance"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany