Koszmarna nawałnica

Drzewo runęło na auto pod Świeciem! 47-latek nie miał szans tego przeżyć [ZDJĘCIA]

2023-07-30 8:49

Wracamy do dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się w sobotę, 29 lipca w powiecie świeckim. W Gołuszycach drzewo spadł na renaulta fluence, w którym znajdowały się akurat cztery osoby: 47-latek z Bydgoszczy, kobieta oraz dwójka dzieci. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować. Pozostali trafili do szpitala. Jak doszło do tragedii? Szczegóły podajemy poniżej.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 29 lipca, ok. 18.30, na lokalnej drodze powiatowej w Gołuszycach pod Świeciem. Według ustaleń tamtejsza policja, na renaulta fluence kierowane przez kobietę, runęło przydrożne drzewo. Po uderzeniu, mężczyzna z Bydgoszczy, zginął na miejscu. Pozostałe osoby zostały ranne, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Gdy dojechaliśmy na miejsce, musieliśmy je uwolnić ze zniszczonego auta, a później przekazaliśmy je załodze karetki pogotowia, która zabrała ich do szpitala - wszyscy byli przytomni - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

Zobacz zdjęcia!

Niespokojna sobota w woj. kujawsko-pomorskim

Dyżurny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu poinformował, że w sobotę (30 lipca), od godziny 16 strażacy interweniowali w regionie 110 razy w związku ze skutkami nawałnic.

Żywioł uszkodził m.in. dwa dachy w regionie. Reszta interwencji dotyczyła powalonych drzew bądź wypompowywania wody z zalanych budynków czy ulic. - Poza tragicznym wypadkiem z autem w powiecie świeckim na szczęście nie było innych osób poszkodowanych - wskazał dyżurny z KW PSP.

- Radar burzowy pokazuje, że najgorsze już za nami. W niektórych miejscach w regionie jeszcze mogą pojawić się burze, ale już nie w takiej skali, jak miało to miejsce późnym popołudniem i wieczorem - powiedział PAP dyżurny.

Sonda
Czy nawałnica wyrządziła u Ciebie jakieś szkody?
Niszczycielska nawałnica przeszła przez Gorzów Wielkopolski