Egzamin ósmoklasisty 2022. Jakie lektury trzeba przeczytać? Mamy listę lektur obowiązkowych!

i

Autor: pixabay.com Egzamin ósmoklasisty 2022. Jakie lektury trzeba przeczytać? Mamy listę lektur obowiązkowych!

Egzamin ósmoklasisty 2022. Jakie lektury trzeba przeczytać? Oto lista lektur obowiązkowych na egzamin ósmoklasisty!

2022-05-09 16:11

Egzamin ósmoklasisty 2022 zbliża się nieubłaganie. 24 maja 2022 roku uczniowie rozpoczną trzydniowy maraton egzaminacyjny. Jak zwykle na pierwszy ogień pójdzie język polski. Czasu na przygotowania coraz mniej, więc warto skupić się na tym, co może pojawić się w arkuszu. Znajomość lektur to podstawa na egzaminie ósmoklasisty 2022 z polskiego. W związku z tym, przygotowaliśmy listę lektur obowiązkowych. Jak informuje CKE, na liście lektur, które trzeba przeczytać przed egzaminem ósmoklasisty w 2022, znalazło się mniej książek niż dotychczas. Co na pewno nie pojawi się na teście? Zobaczcie, jakie lektury trzeba sobie przypomnieć!

Egzamin ósmoklasisty 2022. Język polski

Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka polskiego ma sprawdzić wiedzę i znajomość lektur na koniec szkoły podstawowej. To dla młodych uczniów pierwszy poważny test, z którym przyjdzie im się zmierzyć. Dlatego bardzo ważne jest to, aby odpowiednio przygotować się do egzaminu ósmoklasisty 2022. Pierwszy egzamin 24 maja 2022 r. o godzinie 9:00. Uczniowie zmierzą się z językiem polskim. Czy w internecie są już przecieki? Co może pojawić się na egzaminie ósmoklasisty 2022 z języka polskiego? Na pewno trzeba powtórzyć wiedzę z zakresu lektur z listy lektur obowiązkowych. Bez tego ani rusz na egzaminie z polskiego.

Sprawdź: Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Pewniaki, które warto powtórzyć

Egzamin ósmoklasisty 2022. Jakie lektury trzeba przeczytać?

Egzamin ósmoklasisty 2022 sprawdza umiejętności uczniów. Wielu z nich podchodzi do niego bardzo poważnie: powtarza materiał i zagadnienia, których znajomość jest sprawdzana na egzaminie. Do egzaminu ósmoklasisty 2022 zostało już niewiele czasu, więc warto skupić się na lekturach, które są obowiązkowe.

Jakie książki mogą pojawić się w arkuszu? Dobra wiadomość dla uczniów jest taka, że na egzaminie ósmoklasisty 2022 będzie obowiązywała nowa, skrócona lista lektur obowiązkowych. Zniknęły tytuły, które były postrachem uczniów, dzięki czemu łatwiej będzie wypaść dobrze na egzaminie z polskiego.

Jak po zmianach wygląda lista lektur obowiązkowych na egzamin ósmoklasisty 2022? Szczegóły znajdziecie poniżej!

Egzamin ósmoklasisty 2022. Lista lektur obowiązkowych na egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty 2022. Mamy listę lektur obowiązkowych, które trzeba przeczytać przed egzaminem ósmoklasisty 2022. Znajomość tych książek ich fabuły i bohaterów, będzie bowiem wymagana na egzaminie z języka polskiego.

  • Charles Dickens "Opowieść wigilijna"
  • Aleksander Fredro "Zemsta"
  • Jan Kochanowski, wybór fraszek i trenów, w tym tren VII i VIII;
  • Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec"
  • Adam Mickiewicz "Reduta Ordona", "Śmierć Pułkownika", "Świtezianka", "Dziady" cz. II, "Pan Tadeusz" (całość);
  • Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę"
  • Henryk Sienkiewicz "Quo vadis", "Latarnik";
  • Juliusz Słowacki "Balladyna"
  • wiersze wybranych poetów.

Zobacz galerię: Egzamin ósmoklasisty: język polski. Arkusze CKE, pytania, odpowiedzi

Sonda
Czy uważasz, że ilość materiału na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego jest za duża?
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE