Enea Astoria Bydgoszcz wciąż bez wygranej na własnym parkiecie [ZDJĘCIA]

2019-11-25 10:40

Niestety na zwycięstwo na własnym parkiecie przyjdzie nam jeszcze poczekać. W 8. kolejce Energa Basket Ligi koszykarze "Asty" przegrali we własnej hali z Asseco Arką Gdynia 72:81. Najlepszym zawodnikiem po naszej stronie był Kris Clyburn, który zakończył spotkanie z 13 punktami.

Po zwycięstwie nad Kingiem Szczecin, byliśmy na dobrej drodze, aby odnieść długo wyczekiwane pierwsze zwycięstwo na własnym parkiecie. Niestety, szyki pokrzyżował nam Josh Bostic, który zdobył 22 punkty i był najlepszym zawodnikiem na parkiecie.

Nasi koszykarze bardzo dobrze weszli w mecz. Pokazali dużo energii i na początku spotkania prowadzili 12:2. Wtedy gdynianie ruszyli do ataku. Asseco Arka złapała dobry rytm w ataku i po pierwszej kwarcie spotkania wyszli na czteropunktowe prowadzenie - 20:24.

Zobacz: Enea Astoria Bydgoszcz w wielkim stylu wróciła do ekstraklasy! Beniaminek wygrał z faworytem po dogrywce

Dopiero w drugiej połowie spotkania, goście przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Podczas wjazdu pod kosz Josha Bostica faulował Michał Nowakowski. Jak później się okazało, faulował również niesportowo i był to jego piąty faul, po którym musiał opuścić parkiet.

Utrata naszego silnego skrzydłowego w tak kluczowym momencie na pewno miała wpływ na końcowy wynik meczu. Do czasu opuszczenia boisko Michał Nowakowski miał na swoim koncie 10 punktów i 5 zbiórek. Po jego zejściu, zespół gości postanowił bronić strefą co pozwoliło zacieśnić strefę podkoszową i stworzyć więcej przestrzeni dla nas w rzutach za trzy punkty.

Niestety w związku z brakiem Michała Chylińskiego (kontuzja), Michała Nowakowskiego (pięć fauli) nie straszyliśmy rzutem z dystansu.

W czwartej kwarcie nie potrafiliśmy znaleźć drogi do kosza gdynian - nasza skuteczność na koniec spotkania wyniosła zaledwie 31%.