Exploseum w Bydgoszczy: Rusza trasa zewnętrzna [CENNIK BILETY ULGOWE NORMALNE]

2021-03-16 8:43
Exploseum w Bydgoszczy: Rusza trasa zewnętrzna [CENNIK BILETY ULGOWE NORMALNE]
Autor: UM Bydgoszcz Exploseum w Bydgoszczy: Rusza trasa zewnętrzna [CENNIK BILETY ULGOWE NORMALNE]

Exploseum w Bydgoszczy rusza po zimowej przerwie z industrialną trasą zewnętrzną, która prowadzi przez tereny leśne wokół starej fabryki dynamitu. To świetna okazja, by – spacerując – poznać niezwykle ciekawą historię tego miejsca. Obowiązują zapisy.

Exploseum w Bydgoszczy: Rusza trasa zewnętrzna

Historia jednej z największych fabryk zbrojeniowych sięga czasów drugiej wojny światowej. Należała do przedsiębiorstwa Dynamit-Aktien Gesellschaft (DAG). To w bydgoskich lasach w latach 1939-45 produkowano na masową skalę proch, wykorzystywany do zadań militarnych III Rzeszy. Ogromny teren starej fabryki to setki małych budynków połączonych systemem tuneli, a także kilometry dróg i torów kolejowych, do których budowy wykorzystywano istniejące, kręte ścieżki leśne. Cel był jasny – zakłady miały być niewidoczne dla samolotów rozpoznawczych wroga. Oprócz zabiegów maskujących stosowano szereg innych przedsięwzięć związanych z ochroną i bezpieczeństwem zakładów.

DAG Bromberg. Exploseum: Obowiązują zapisy na zwiedzanie [CENNIK BILETY ULGOWE NORMALNE]

O tym wszystkim możecie posłuchać jednocześnie spacerując po terenie dawnych zakładów DAG Bromberg. Exploseum zaprasza do zwiedzania alternatywnej trasy industrialnej, wyłącznie z przewodnikiem. Poznacie sposoby maskowania budynków, nietypowe rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w bydgoskiej fabryce oraz przeznaczenie każdego z budynków w okresie jej funkcjonowania.

Zobacz koniecznie: Młody mężczyzna groził, że zabije swoich sąsiadów. To on wjechał do rzeki autem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zwiedzanie trasy zewnętrznej rusza 16 marca i przeznaczona jest dla osób powyżej 10. roku życia. Młodzież do 18 lat musi być z opiekunem. Grupy zwiedzające mogą składać się z max. 5 osób, stąd obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem tel.: 883 366 056. Bilety kosztują 22 zł (normalny) i 19 zł (ulgowy). Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.exploseum.pl.

W Bydgoszczy stanęły wielkie płuca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE