Fatalne warunki na drogach w Bydgoszczy i regionie! Śnieg z deszczem i oblodzenia

2021-11-29 13:23
Fatalne warunki na drogach w Bydgoszczy i regionie! Śnieg z deszczem i oblodzenia
Autor: pixabay.com Fatalne warunki na drogach w Bydgoszczy i regionie. IMGW ostrzega kierowców

Uwaga mieszkańcy Bydgoszczy i regionu! Jest alert IMGW dla regionu. Meteorolodzy ostrzegają przed opadami śniegu z deszczem, co spowoduje oblodzenie na drogach. Szczegóły przekazało Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Więcej na se.pl/bydgoszcz!

Fatalne warunki na drogach w Bydgoszczy i regionie! Śnieg z deszczem i oblodzenia [29.11.2021]

Ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy i okolic obowiązuje od poniedziałku (29.11.2021). Synoptycy Instytutu ogłosili żółty alert dla całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zagrożenie potwierdza Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego od godz. 21:00 do godz. 9:00 30.11.2021 r. prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1 - czytamy w zamieszczonym komunikacie.

Zobacz: Wypadek na trasie Pruszcz - Gołuszyce! 19-latka wbiła się w drzewo

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Wielkie ściganie w lodowatej Brdzie! Za nami Ice Swimming Festival
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE