Fatalne warunki na drogach w Bydgoszczy i regionie! Śnieg z deszczem i oblodzenia

i

Autor: pixabay.com Fatalne warunki na drogach w Bydgoszczy i regionie. IMGW ostrzega kierowców

Uwaga kierowcy!

Fatalne warunki na drogach w Bydgoszczy i regionie! Śnieg z deszczem i oblodzenia [21.11.2022]

2022-11-21 8:46

Uwaga mieszkańcy Bydgoszczy i regionu! Wciąż podtrzymany jest alert IMGW dla regionu. Meteorolodzy ostrzegają przed opadami śniegu z deszczem, co spowoduje oblodzenie na drogach. Szczegóły przekazało Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Fatalne warunki na drogach w Bydgoszczy i regionie! Śnieg z deszczem i oblodzenia [21.11.2022]

Ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy i okolic obowiązuje do poniedziałku, 21 listopada do godziny 10:00. Synoptycy Instytutu ogłosili żółty alert dla całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zagrożenie potwierdza Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5ºC do -1ºC, lokalnie spadek do -11ºC, przy gruncie od -7ºC do -4ºC, lokalnie 13ºC. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1 - czytamy w komunikacie.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają