Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na II Symfonię Beethovena

2020-11-26 13:05 EIB
Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na II Symfonię Beethovena
Autor: UM Bydgoszcz Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na II Symfonię Beethovena

W najbliższy piątek (27.11) symfonicy Filharmonii Pomorskiej zagrają koncert internetowy pod nazwą "Rok Beethovena". Orkiestrę poprowadzi Paweł Kapuła. Występ można bezpłatnie obejrzeć na kanale YouTube Filharmonii.

Choć nie mogą zagrać dla publiczności w sali koncertowej, łączą się myślami z melomanami pozostającymi w domu. Koncert Rok Beethovena w Roku Beethovena jednak musi się odbyć. Dlatego symfonicy Filharmonii Pomorskiej, kiedy tylko ogłoszono drugi lockdown, rozpoczęli przygotowania do koncertu online.

Zobacz: Bydgoszcz szykuje się na święta. Trwa dekorowanie miasta [ZDJĘCIA]

II symfonia to jeden z najradośniejszych utworów słynnego kompozytora. Pochodzi z wczesnego okresu jego twórczości. Pierwszy raz zagrany został w 1803 roku w teatrze wiedeńskim pod batutą samego Beethovena. Symfonia wyraża siłę ducha i siłę walki – tak bardzo potrzebną w dzisiejszych czasach.

Artyści zagrają ją dla nas w najbliższy piątek o godz. 19:00 na kanale YouTube Filharmonii Pomorskiej (link TUTAJ). Orkiestrę poprowadzi zaledwie 28-letni Paweł Kapuła, okrzyknięty „nadzieją polskiej dyrygentury”. Jest wychowankiem klasy dyrygentury symfoniczno-operowej prof. Tadeusza Strugały w Akademii Muzycznej w Krakowie, zaś dyplom uzyskał w klasie prof. Stanisława Krawczyńskiego. Ukończył również muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Koncerty przełożone na 2021 rok