Gdzie na grzyby w Bydgoszczy i regionie? Tu zawsze jest wysyp grzybów [LISTA]

i

Autor: pixabay.com Gdzie na grzyby w Bydgoszczy i regionie? Tu zawsze jest wysyp grzybów [LISTA]

Warto wiedzieć!

Gdzie na grzyby w Bydgoszczy i regionie? Tu zawsze jest wysyp grzybów [LISTA]

2022-10-06 10:02

Grzybobranie trwa w najlepsze! Tym, którzy chcą wybrać się na grzyby w okolicach Kujaw i Pomorza polecamy sprawdzone przez doświadczonych zbieraczy miejsca. Sprawdź, dokąd warto się udać, by oprócz przyjemnego spaceru w lesie, wrócić do domu z koszykiem pełnym dorodnych kurek, koźlaków czy prawdziwków. Dokąd udać się na grzybobranie w okolicach Bydgoszczy?

Gdzie na grzyby w woj. kujawsko-pomorskim? To sprawdzone miejsca!

Ostatnie dni sprzyjały grzybiarzom! Niektórzy wynoszą z lasu wiadra pełne podgrzybków, maślaków oraz borowików. Jakie miejsca warto odwiedzić, by nie wrócić do domu z pustym koszem? Choć dobrych lokalizacji w woj. kujawsko-pomorskim nie brakuje, to właśnie przez ich popularność, czasami trudno się na coś załapać. - Zdradziłam swoją "miejscówkę" koleżance, a ona jeszcze komuś i teraz, gdy tam idę, nie mogę znaleźć nawet małego podgrzybka - żali się nam Martyna.

Sonda
Lubisz zbierać grzyby?

Grzyby w woj. kujawsko-pomorskim. Gdzie jest ich najwięcej?

Zdaniem grzybiarzy, październik to dobry czas na zbierania grzybów. Trzeba jednak znaleźć odpowiednie miejsce do zbiórki. Poniżej mamy propozycje kilku lokalizacji w naszym regionie, które grzybiarze polecają szczególnie. Są to:

  • pow. sępoleński
  • lasy w okolicach Cierpic
  • lasy w okolicach Zalewu Koronowskiego
  • Bożenkowo
  • Puszcza Bydgoska
  • Maksymilianowo
  • Solec Kujawski

Lista najlepszych miejsc do grzybobrania w woj. kujawsko-pomorskim będzie aktualizowana. Jeśli znacie inne miejsca, gdzie warto spróbować zbierać grzyby - dajcie o tym znać w komentarzu.

Kalendarz grzybiarza. Kiedy jest sezon na poszczególne grzyby?

GIS opublikował kalendarz grzybiarza, w którym podpowiada, kiedy najlepiej zbierać swoje ulubione grzyby. Sezon na grzybobranie rozpoczyna się już w czerwcu i trwa aż do listopada. W zależności od miesiąca, w lesie można zebrać kosze pełne prawdziwków, maślaków, gąsek, czy podgrzybków. Zobaczcie w kalendarzu grzybiarza, kiedy jest sezon na poszczególne grzyby.

Czy warto jeść grzyby?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają