Gołoledź i marznące opady deszczu w Bydgoszczy! IMGW ostrzega mieszkańców

2019-12-03 14:12 AG
Oblodzenie
Autor: pixabay.com Oblodzenie

Nie mamy dobry informacji dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic! Meteorolodzy z IMGW wydali dla Kujaw i Pomorze ostrzeżenie I stopnia przed marznącymi opadami deszczu i gołoledzią. Kierowcy - apelujemy o zachowanie na drogach szczególne ostrożności!

Na podstawie ostrzeżenia IMGW, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego od godz. 20:00 dnia 03.12.2019 r. do godz. 4:00 dnia 04.12.2019 r. prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1.

Zobacz: Jasnowidz Jackowski PRZEPOWIADA pogodę na Boże Narodzenie 2019. To nie są dobre wieści! [WIDEO]

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.