Grażyna Kufel, zmarła bydgoska radna zostanie patronką ronda na Błoniu

2020-09-25 18:41 EIB
Grażyna Kufel, zmarła bydgoska radna zostanie patronką ronda na Błoniu
Autor: UM Bydgoszcz Grażyna Kufel, zmarła bydgoska radna zostanie patronką ronda na Błoniu

Patronką nowego ronda u zbiegu ulic Stawowej, Broniewskiego oraz Władysława IV zgodnie z uchwała Rady Miasta patronować będzie Grażyna Kufel – zasłużona dla osiedla Błonie działaczka społeczna.

Grażyna Kufel była rodowitą bydgoszczanką. Z zawodu była specjalistką ds. organizacji i zarządzania, absolwentką studium przy Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Przez ponad 50 lat mieszkała na osiedlu Błonie i była niezwykle oddana sprawom tej części miasta.

Przeczytaj: Grażyna Kufel nie żyje! Bydgoska radna i aktywna społeczniczka przed miesiącem skończyła 63 lata

Działała społecznie, była wieloletnią radną, a potem przewodniczącą Rady Osiedla. Angażowała się w sprawy spółdzielcze, organizowała urodziny Osiedla oraz wiele innych imprez sportowych i kulturalnych, była założycielką i przewodniczącą Stowarzyszenia Przyjaciół Osiedla Błonie. Inicjowała i wspierała realizację wielu osiedlowych inwestycji: basenu przy ZSO nr 4, świetlicy środowiskowej przy ul. Broniewskiego, placu zabaw i skateparku przy ul. księdza Schulza, monitoringu na osiedlu oraz miejsc parkingowych w dzielnicy.

Budowa ronda zakończyła się z początkiem tego roku. Inwestycja kosztowała blisko 2 mln zł. Wcześniej funkcjonowało w tym miejscu zwykłe skrzyżowanie z wyspami kanalizującymi ruch, na którym często dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.

Obecnie kontynuowane są prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu w tej części miasta. Gruntowny remont, kosztujący 1,6 mln zł przechodzi ulica Stawowa. Oprócz wymiany nawierzchni ulica zostanie wyposażona w progi zwalniające, wyniesione skrzyżowania, nowe oznakowanie i oświetlenie. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami stosowane będą też w rejonie przejść płytki kierunkowe oraz elementy ryflowane (ułatwiające orientację).

Nowe zakażenia koronawirusem w kujawsko-pomorskiem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.