Grzegorz zginął w drodze do pacjenta. Tak żegnają go koledzy ratownicy. WZRUSZAJĄCE

2020-10-29 11:05 EIB
Grzegorz zginął w drodze do pacjenta. Tak żegnają go koledzy ratownicy. WZRUSZAJĄCE
Autor: reprodukcja Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS Grzegorz zginął w drodze do pacjenta. Tak żegnają go koledzy ratownicy. WZRUSZAJĄCE

Grzegorz P. był doświadczonym ratownikiem medycznym, a do swoich pacjentów jeździł motoambulansem. W środę (28.10.2020) młody, bo zaledwie 31-letni mężczyzna jechał przez rondo Skrzetuskie w Bydgoszczy. Po zderzeniu z hyundaiem wyleciał w powietrze. Uderzył w krawężnik. Jego koledzy długo walczyli o życie Grzegorza. Nic to nie dało. Ratownik zmarł w szpitalu.

Śmierć Grzegorza P. młodego ratownika medycznego z Bydgoszczy

Grzegorz P. miał zaledwie 31 lat. Na pomoc potrzebującym jeździł motoambulansem. Tak samo było w środę (28.10.2020), kiedy wsiadł na motor i zmierzał z pomocą. Koło godziny 12.20 na rondzie Skrzetuskim motoambulans BMW uderzył w osobowego hyundaia. Po zderzeniu motocyklista wyleciał w górę. Przeleciał przez samochód upadając uderzył w krawężnik.

Z pomocą ruszyła straż pożarna i ambulans. Ratownicy medyczni przez blisko godzinę reanimowali Grzegorza. Po godzinie jego serce zaczęło bić. Medycy przewieźli poszkodowanego do szpitala. Tam ich kolega, przyjaciel, współpracownik zmarł.

Przeczytaj: Zginął, jadąc motoambulansem ratować życie. W domu czekali na niego maleńkie dziecko i narzeczona

Pogrążeni w żałobie ratownicy medyczni żegnają swojego kolegę

Na profilu "Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja" na Facebook pojawił się film, na którym widać, jak karetki pogotowia czekające pod SOR w jednym z bydgoskich szpitali mają włączone sygnały świetlne i dźwiękowe.

"Niestety stało się najgorsze. Spełnił się najgorszy scenariusz... Pomimo walki nasz kolega Grzegorz ... Tak WSPR żegna naszego kolegę ... " piszą ratownicy medyczni.

Pod postem pojawiło się bardzo dużo wpisów.

Duśka

[*] łzy same lecą. Spoczywaj bohaterze w spokoju

JanSzlachetny GEST...SIŁA I HONOR Grupy Zawodowej

Monika,,TEN, KTO RATUJE ŻYCIE JEDNEGO CZŁOWIEKA, RATUJE CAŁY ŚWIAT” [*]

Piotr "TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

Zginął, jadąc motoambulansem ratować życie