Grzegorz zginął w drodze do pacjenta. Tak żegnają go koledzy ratownicy. WZRUSZAJĄCE

2020-10-29 11:05
Grzegorz zginął w drodze do pacjenta. Tak żegnają go koledzy ratownicy. WZRUSZAJĄCE
Autor: reprodukcja Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS Grzegorz zginął w drodze do pacjenta. Tak żegnają go koledzy ratownicy. WZRUSZAJĄCE

Grzegorz P. był doświadczonym ratownikiem medycznym, a do swoich pacjentów jeździł motoambulansem. W środę (28.10.2020) młody, bo zaledwie 31-letni mężczyzna jechał przez rondo Skrzetuskie w Bydgoszczy. Po zderzeniu z hyundaiem wyleciał w powietrze. Uderzył w krawężnik. Jego koledzy długo walczyli o życie Grzegorza. Nic to nie dało. Ratownik zmarł w szpitalu.

Śmierć Grzegorza P. młodego ratownika medycznego z Bydgoszczy

Grzegorz P. miał zaledwie 31 lat. Na pomoc potrzebującym jeździł motoambulansem. Tak samo było w środę (28.10.2020), kiedy wsiadł na motor i zmierzał z pomocą. Koło godziny 12.20 na rondzie Skrzetuskim motoambulans BMW uderzył w osobowego hyundaia. Po zderzeniu motocyklista wyleciał w górę. Przeleciał przez samochód upadając uderzył w krawężnik.

Z pomocą ruszyła straż pożarna i ambulans. Ratownicy medyczni przez blisko godzinę reanimowali Grzegorza. Po godzinie jego serce zaczęło bić. Medycy przewieźli poszkodowanego do szpitala. Tam ich kolega, przyjaciel, współpracownik zmarł.

Przeczytaj: Zginął, jadąc motoambulansem ratować życie. W domu czekali na niego maleńkie dziecko i narzeczona

Pogrążeni w żałobie ratownicy medyczni żegnają swojego kolegę

Na profilu "Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja" na Facebook pojawił się film, na którym widać, jak karetki pogotowia czekające pod SOR w jednym z bydgoskich szpitali mają włączone sygnały świetlne i dźwiękowe.

"Niestety stało się najgorsze. Spełnił się najgorszy scenariusz... Pomimo walki nasz kolega Grzegorz ... Tak WSPR żegna naszego kolegę ... " piszą ratownicy medyczni.

Pod postem pojawiło się bardzo dużo wpisów.

Duśka

[*] łzy same lecą. Spoczywaj bohaterze w spokoju

JanSzlachetny GEST...SIŁA I HONOR Grupy Zawodowej

Monika,,TEN, KTO RATUJE ŻYCIE JEDNEGO CZŁOWIEKA, RATUJE CAŁY ŚWIAT” [*]

Piotr "TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

Zginął, jadąc motoambulansem ratować życie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE