Hulajnoga zamiast motocykla? 17-latek pędził ulicą jak rajdowiec. Jest nagranie!
W środę, 16 lipca 2025 roku, bydgoscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole użytkowników hulajnóg elektrycznych. Akcja była odpowiedzią na rosnącą liczbę wykroczeń i niebezpiecznych sytuacji z udziałem osób poruszających się tym środkiem transportu. Funkcjonariusze wylegitymowali aż 61 osób, z czego aż 35 popełniło wykroczenia. Wśród nich najczęściej odnotowywano przekraczanie prędkości, używanie telefonu podczas jazdy oraz nieustępowanie pierwszeństwa pieszym.
Zobacz: Peugeot dachował, kierująca ukryła się w zaroślach. Miała ponad 2 promile alkoholu!
Jednak to sytuacja z 11 lipca zwróciła szczególną uwagę policjantów. O godzinie 7:00 rano, na ulicy Fordońskiej – jednej z najbardziej ruchliwych tras w Bydgoszczy – funkcjonariusze z grupy Speed zauważyli młodego mężczyznę poruszającego się hulajnogą... lewym pasem, pomiędzy samochodami. Jak się okazało, był to 17-latek, który nie tylko jechał jezdnią mimo obecności drogi dla rowerów, ale osiągał przy tym zawrotną prędkość 58 km/h. Policjanci od razu zareagowali – nastolatek został zatrzymany i ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.
Policjanci podkreślają, że tego rodzaju sytuacje są skrajnie niebezpieczne. Hulajnoga elektryczna to pojazd, który – zgodnie z przepisami – powinien poruszać się po drodze dla rowerów, jeśli takowa jest dostępna. Jazda po ulicy, szczególnie w godzinach szczytu i pomiędzy samochodami, stwarza ogromne zagrożenie zarówno dla kierującego hulajnogą, jak i innych uczestników ruchu.
Ulica Fordońska to miejsce o bardzo dużym natężeniu ruchu. Poruszanie się po niej hulajnogą przy prędkości blisko 60 km/h, bez jakiejkolwiek ochrony, to igranie z losem.