Pingla Cup 2022. Iza spod Mogilna z ogromnym sukcesem

i

Autor: Rafał Utylski / KS Nowa Era Toruń Pingla Cup 2022. Iza spod Mogilna z ogromnym sukcesem

Wielki sukces dziewczynki

Iza spod Mogilna dokonała wielkiej rzeczy! Wygrała najbardziej prestiżowy turniej w Polsce

2022-09-19 12:54

Iza Skowrońska, mieszkanka Woli Kożuszkowej spod Mogilna, wygrała najbardziej prestiżowy turniej tenisa stołowego w Polsce, tj. Pingla Cup. Iza swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczęła na sali w Domu Kultury w Jeziorach Wielkich. Od roku trenuje w Toruniu w klubie KS Nowa Era pod okiem trenera Rafała Utylskiego i jego żony Katii.

W sporcie najpiękniejsze są niespodzianki. W niedzielę (18.09.2022 r.) do takiej doszło w Grodzisku Mazowieckim. Tam od lat rozgrywany jest turniej dla dzieci Pingla Cup. Młodzi zawodnicy do lat 12 chcą na tym turnieju puchar zdobyć tak samo mocno - jeśli nie mocniej - niż medal na Mistrzostwach Polski. Iza Skowrońska mieszka w Woli Kożuszkowej koło Mogilna. Jej rodzice to rolnicy z dziada pradziada, gospodarzą na 25 hektarach. - My gramy w tenisa stołowego w domu kultury w Jeziorach Wielkich. Jej tata przyszedł z Izą na trening, gdy ona miała siedem lat - mówi nam Krzysztof Zwoliński. - Do zeszłego roku Iza startowała na zawodach jako niestowarzyszona. Rok temu, razem z tatą postanowiliśmy, że oddamy Izę pod opiekę Rafała Utylskiego do klubu KS Nowa Era Toruń. Bo to on jest trenerem Izy, a nie ja - dodaje. W tę niedzielę dziewczyna zszokowała tenisową Polskę. Iza wygrała Pingla Cup. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: TSŻ Toruń mistrzem Polski! Piąty tytuł w historii klubu

- Iza ma jeszcze starszego brata, który świetnie gra w piłkę - mówi nam pan Krzysztof. Iza chodzi do szkoły podstawowej. Do tej pory, jak tylko jej tata mógł, dowoził ją dwa razy w tygodniu, spod Mogilna do Torunia na treningi. Biała piłeczkę Iza odbijała również z panem Krzysztofem. - W tym roku mamy plan taki, że Iza będzie co najmniej raz w tygodniu dojeżdżała do Torunia. Będzie też trenowała w Mogilnie z zawodnikiem drugiej ligi - mówi nam trener Izy Rafał Utylski. - Musimy teraz Izie znaleźć sponsora, by mogła się dalej tak rozwijać - mówi nam Krzysztof Zwoliński.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Jesteś fanem tenisa stołowego?
Jesienna Giełda Płytowa w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE