Paweł udusił Danutę i przez dwa tygodnie mieszkał z jej zwłokami?! Makabra w Grodzisku Mazowieckim

i

Autor: Shutterstock

Horror na Mazowszu

Paweł udusił Danutę i przez dwa tygodnie mieszkał z jej zwłokami?! Makabra w Grodzisku Mazowieckim

2022-09-17 9:35

Sceny jak z brutalnego horroru na Mazowszu. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu Pawłowi J. - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Zdaniem śledczych, mężczyzna udusił swoją partnerkę Danutę i przez około dwa tygodnie mieszkał z jej zwłokami. Gdy został zatrzymany, przyznał się do zabójstwa mówiąc, że "coś w nim pękło". Szczegóły tego niewyobrażalnego dla szarego człowieka dramatu w poniższym materiale.

Morderstwo w Grodzisku Mazowieckim. Paweł udusił Danutę?!

Paweł J. i Danuta N. byli parą. Mieszkali razem w jednym z mieszkań przy ul. Żwirki i Wigury w Grodzisku Mazowieckim. Paweł był rozwodnikiem, a Danuta osobą niepełnosprawną, którą mężczyzna się opiekował. Kobieta po mieszkaniu poruszała się przy pomocy m.in. balkonika, natomiast wychodząc z mieszkania jeździła na wózku inwalidzkim. Nie był to spokojny duet. Sąsiedzi wiedzieli, że parze zdarzało się nadużywać alkoholu. Zazwyczaj pili wódkę albo piwo i tak też było feralnego dnia na przełomie października i listopada 2021 roku. Podczas wspólnego picia doszło pomiędzy nimi do kłótni, w trakcie której Paweł J. chwycił Danutę N. za szyję i ją udusił. Po zabójstwie nawet nie próbował jej ratować. Jedyne co zrobił, to ułożył jej ciało w łóżku, nakrył kołdrą, a następnie zamknął drzwi od pokoju.

Czytaj też: Tragedia pod Ciechanowem. Maleńka Zuzia zginęła przez trujące opary z trutki na szczury. Rodzina jest wstrząśnięta tragedią

Grodzisk Mazowiecki: Udusił partnerkę i przez dwa tygodnie mieszkał ze zwłokami!

Mężczyzna przez około dwa tygodnie nikomu nie powiedział, co się wydarzyło. Żył, jakby nic się nie stało. Nadal mieszkał w mieszkaniu, w którym leżały zwłoki Danuty. Przygotowywał sobie posiłki, oglądał telewizję, spał. Miał również kontakt z współwłaścicielką mieszkania, którą zapewniał, że z Danutą wszystko jest dobrze.

Paweł J. mieszkał z jej zwłokami aż do 18 listopada 2021 roku. Tego dnia do drzwi mieszkania zapukała znajoma Danuty z córką, które martwiły się o kobietę, bo od dłuższego czasu nie miały z nią kontaktu. Pomimo pukania i walenia w drzwi, nikt im nie otworzył. Postanowiły więc zgłosić sprawę na policję, na którą czekały przed blokiem. Zanim policja przyjechała na miejsce, do kobiet zszedł Paweł, który spokojnym tonem powiedział im, że nie otwierał, bo "Danuta śpi". Kilkanaście minut później przyjechali funkcjonariusze. W asyście straży pożarnej weszli do mieszkania, w którym znaleźli ciało Danuty w stanie znacznego rozkładu.

Paweł J. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim. - Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

- W bliżej nieustalonej dacie od 30 października do 18 listopada 2021 r. pozbawił życia pokrzywdzoną, uciskając jej szyję rękoma, co doprowadziło do ostrej niewydolności oddechowo-krążeniowej i skutkowało zgonem - tłumaczyła prokurator.

Udusił partnerkę, bo "coś w nim pękło"? Szokujące tłumaczenie

Według ustaleń PAP 43-latek podczas przesłuchania miał wyznać, że udusił partnerkę, bo "coś w nim pękło". Pod koniec sierpnia 2022 roku Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia w tej sprawie. Paweł J. od czasu zatrzymania przebywa w tymczasowym areszcie. Jak ustaliła PAP, sąd wyznaczył już termin pierwszej rozprawy. Ma się odbyć na początku października. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Tajemnicze zabójstwo na Podlasiu: mąż udusił żonę, bo zobaczył w niej diabła? Grób Edyty B. (+42 l.) na cmentarzu w Czarnej Wsi Kościelnej.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany