Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 będzie można sprawdzić w internecie już 2 lipca. O której godzinie CKE opublikuje wyniki?

i

Autor: Brooke Cagle / Unsplash Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 będzie można sprawdzić w internecie już 1 lipca. O której godzinie CKE opublikuje wyniki?

Już są wyniki egzaminy ósmoklasisty 2022! Gdzie sprawdzić wyniki i jak się zalogować?

2022-07-01 9:29

Wyniki egzaminów ósmoklasisty 2022 są już dostępne online. Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, jednak liczba zdobytych punktów jest brana pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Zobaczcie gdzie można sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022: o której godzinie?

W dniach 24-26 maja 2022 uczniowie zmierzyli się z egzaminem ósmoklasisty. Po kilku tygodniach oczekiwań i niepewności wreszcie będą mogli dowiedzieć się, jak im poszło. Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 CKE opublikuje 1 lipca. Wielu uczniów już od samego rana próbuje logować się na swoje konto, by sprawdzić wyniki, które jednak nie są jeszcze dostępne. O której godzinie będzie można sprawdzić wyniki egzaminy ósmoklasisty 2022? Jak informują na swoich stronach internetowych Okręgowe Komisje Egzaminacyjne w całej Polsce oraz CKE, wyniki będą dostępne na indywidualnych kontach uczniów od godz. 10 w piątek, 1 lipca 2022. Jak się zalogować, by sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty? Szczegóły w dalszej części artykułu poniżej.

Egzamin ósmoklasisty 2022: gdzie sprawdzić wyniki i jak się zalogować?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 uczniowie będą mogli sprawdzić na swoich indywidualnych kontach w systemie ZIU. Aby sprawdzić wyniki, trzeba wejść na stronę https://wyniki.edu.pl/login i się zalogować. Indywidualny login i hasło do systemu ZIU uczniowie otrzymali od dyrekcji szkoły, w której zdawali egzamin ósmoklasisty 2022. Do systemu można się również zalogować za pomocą Profilu Zaufanego, który można założyć już od 13 roku życia, e-dowodu lub bankowości elektronicznej.

Po ogłoszeniu wyników, CKE do 7 lipca 2022 roku przekaże do szkół wyniki i zaświadczenia dla zdających egzamin ósmoklasisty, a następnie 8 lipca 2022 zaświadczenia zostaną wydane uczniom.

Sonda
Jak Ci poszedł egzamin ósmoklasisty?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE