Kapelan narodowców przegrał z Watykanem. Ksiądz Roman Kneblewski stracił parafię

i

Autor: ARCHIWUM Ks. Kneblewski znowu SZOKUJE! Chce powstania "kościoła WALCZĄCYCH"?

Kapelan narodowców przegrał z Watykanem. Ksiądz Roman Kneblewski stracił parafię

2020-09-03 8:14

Ksiądz Roman Kneblewski był dotychczas proboszczem parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Ponad rok temu duchowny został odwołany ze stanowiska przez biskupa Jana Tyrwę. Ks. Kneblewski starał się w Watykanie o cofnięcie decyzji biskupa. W Rzymie zapadła decyzja.

Ksiądz Roman Kneblewski znany jest jako kapelan narodowców. Kontrowersyjny duchowny ponad rok temu został odwołany przez biskupa Jana Tyrawę z funkcji proboszcza parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Ks. Kneblewski od decyzji odwołał się do Watykanu. O wyniku postępowania poinformował parafian za pomocą serwisu YouTube.

Ksiądz Roman Kneblewski został odwołany z funkcji proboszcza w 2019 roku, a diecezja zaproponowała mu zamieszkanie w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Duchowny nie zgodził się z decyzją podjętą przez przełożonych i odwołał się od niej. Co skłoniło biskupa Jana Tyrawę do odebrania parafii księdzu Kneblewskiemu? Powodem miało być między innymi to, że ks. Knebewski nie uczestniczył w życiu diecezji oraz to, że nie chciał współpracować z innymi księżmi.

Zobacz: Ksiądz z Bydgoszczy szokuje! Pandemia, wojna i antychryst. O co chodzi?

Do zarzutów pod adresem księdza Kneblewskiego dołączyły oskarżenia o to, że nie podjął starań wyremontowania budynku kościoła, oraz liczne wyjazdy przy jednoczesnym zaniedbaniu parafii.

31 sierpnia ks. Roman Kneblewski umieścił na swoim kanale w serwisie YouTube film, na którym żegna się z parafianami. To skutek decyzji Watykanu.

Najnowocześniejsza karetka
Nasi Partnerzy polecają