Kierowcy i rowerzyści na celowniku policyjnego drona. Posypały się mandaty

2021-08-04 11:48
Kierowcy i rowerzyści na celowniku policyjnego drona. Posypały się mandaty
Autor: KWP w Bydgoszczy Kierowcy i rowerzyści na celowniku policyjnego drona. Posypały się mandaty

Policyjny dron ponownie wzbił się nad drogi miasta oraz powiatu. Z „góry” funkcjonariusze obserwowali zachowanie kierowców. Niestety zachowanie kilku z nich, w tym rowerzystów odbiegały od prawidłowych. Mamy nagranie!

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” ponownie wykorzystali drona do obserwacji ruchu i zachowań kierowców. Tym razem „pod lupę” wzięli niestrzeżony przejazd kolejowy w miejscowości Otorowo, a później ulicę Wyszyńskiego, w okolicy przejścia dla pieszych.

Bydgoszcz: Kierowcy i rowerzyści na celowniku policyjnego drona. Posypały się mandaty

- Niestety okazuje się, że niektórzy kierowcy, a także rowerzyści ignorują oznakowanie znajdujące się przed przejazdem kolejowym. Mowa oczywiście o znaku „STOP”. Znak ten nie stoi tam bez powodu. Zatrzymanie się i upewnienie, czy nie nadjeżdża pociąg to gwarancja bezpieczeństwa - wyjaśnia rzecznik bydgoskiej policji.

Natomiast w przypadku przejść dla pieszych, to jak widać, nie wszyscy jeszcze wiedzą, że należy ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się tuż przy przejściu dla pieszych. Niektórzy nie wiedzą też, że nie wolno wyprzedzać pojazdu na przejściu dla pieszych czy bezpośrednio przed nim. Takie zachowanie stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo dla pieszego, który w tym czasie mógłby wchodzić na przejście.

Zobacz: Monika wciąż nie daje znaku życia. Przeraźliwy apel syna. "Mamo wróć!"

W trakcie działań mundurowi skontrolowali 16 pojazdów i ujawnili 13 wykroczeń. Nałożyli osiem mandatów karnych, sporządzili jeden wniosek o ukaranie do sądu, a w przypadku trzech osób zastosowali pouczenie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE