Koronawirus: FAŁSZYWE DANE o zgonach! Chaos w raportach! Co się dzieje?!

2020-12-03 17:30 sch
Koronawirus - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Błędne dane dotyczące liczby zgonów na koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim.

Chaos w statystykach dotyczących koronawirusa! Dzienne dane o liczbie zgonów osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 na początku grudnia, były zbiorczymi danymi za okres kilku tygodni. Taka sytuacja miała miejsce w województwie kujawsko-pomorskim. Dlaczego doszło do pomyłki? Sprawdź szczegóły!

Ostatnie statystyki dotyczące zmarłych pacjentów zakażonych koronawirusem w woj. kujawsko-pomorskim są bardzo niepokojące. Liczba ofiar epidemii jest bardzo wysoka. Czy to rzeczywiście rosnąca siła koronawirusa? Okazuje się, że dzienne dane o zgonach pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2, raportowane przez Ministerstwo Zdrowia z woj. kujawsko-pomorskiego to tak naprawdę dane zbiorcze za kilka ostatnich tygodni.

Informacje potwierdza rzecznik bydgoskiego sanepidu. - Zdarzają się jednak opóźnienia w przesyłaniu dokumentacji po stronie placówek medycznych - tłumaczy Łukasz Betański.

Np. w powiecie nakielskim raport ze środy (2 grudnia) uwzględniał zgony w powiecie nakielskim z okresu od 8 do 23 listopada. Z kolei w powiecie świeckim, raport z wtorku (1 grudnia) zawiera zgony z końcówki października oraz ponad 20 zgonów z dni 4-30 listopada.

Powiatowi Inspektorzy Sanitarni zostali zobligowani do zbadania sprawy i uzyskania wyjaśnień w powiatach świeckim, nakielskim i tucholskim. Szpitale nie unikną również konsekwencji za niedopełnienie terminów przy dostarczaniu wszelkiej niezbędnej dokumentacji, która prowadziła do błędów w rzetelnym raportowaniu.

Szpital tymczasowy dla chorych z COVID-19 przy ul. Żurawiej w Białymstoku będzie otwarty od 10 grudnia