Koronawirus, obostrzenia: Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? Morawiecki UJAWNIA

2021-03-25 12:35
Koronawirus, obostrzenia: Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? Morawiecki UJWANIA
Autor: Piostr Lampkowski / SHUTTERSTOCK Koronawirus, obostrzenia: Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? Morawiecki UJWANIA

Kiedy w Polsce przestaną obowiązywać obostrzenia? Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 25.03.2021, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o kolejnych obostrzeniach i nowych zasadach bezpieczeństwa, które mają obowiązywać w Polsce od 27.03.2021 do 9.04.2021. Podczas konferencji prasowej zadano pytanie kiedy można spodziewać się końca obostrzeń? Głos w sprawie zabrał Mateusz Morawiecki, premier Polski.

Koronawirus, obostrzenia: Kiedy koniec obostrzeń w Polsce?

Kiedy będzie koniec obostrzeń w Polsce? Takie pytanie pojawiło się w czasie konferencji prasowej w czwartek, 25.03.2021, podczas której premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o tym, jakie nowe obostrzenia zostaną wprowadzone w Polsce w ramach twardego lockdownu od 27.03.2021 (sobota) do 9.04.2021 (piątek). Konferencja prasowa rozpoczęła się chwilę po godzinie 11:00. W jej trakcie przedstawiciele rządu poinformowali o obostrzeniach, które zostaną wprowadzone za dwa dni (od soboty). To właśnie wtedy dowiedzieliśmy się, że na dwa tygodnie będą zamknięte sklepy, fryzjerzy oraz przedszkola i żłobki (przeczytaj: Konferencja premiera Morawieckiego. Nowe obostrzenia: zamknięte sklepy, fryzjerzy, przedszkola [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]).

Zobacz koniecznie: Wielkanoc 2021: Jakie obowiązują obostrzenia? Wielkanoc w wąskim gronie bliskich. Twardy lockdown w Polsce [KORONAWIRUS 25.03.2021]

Koniec obostrzeń w Polsce. Kiedy będzie?

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek (25.03.2021), dziennikarze zadawali pytania premierowi Morawieckiemu i ministrowi Niedzielskiemu. Jedno z pytań dotyczyło tego, kiedy w Polsce będzie koniec obostrzeń. Głos w sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki.

Udzielając odpowiedzi Mateusz Morawiecki powiedział: - Jesteśmy w momencie, w którym powoli (kilka tygodni) będziemy osiągali odporność zbiorową. Razem zdusimy trzecią falę. Nasze odpowiedzialne zachowanie to tego doprowadzi. Każdy, kto dziś zachęca do nielegalnych zgromadzeń, doprowadza do nowych zgonów. Udowodniono to przez specjalistów.

Z dalszej wypowiedzi premiera wynikało, że być może potrzeba około dwóch miesięcy, by wprowadzane w Polsce obostrzenia przyniosły efekty. Jeśli tak będzie, a liczba zakażeń koronawirusem spadnie, to doczekamy się końca obostrzeń.

Zobacz koniecznie: Konferencja premiera Morawieckiego w czwartek, 25.03.2021: O której godzinie będzie? Jakie będą nowe obostrzenia?

Express Biedrzyckiej - Adam Bielan: Nie wińmy rządu za lockdown
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE