Ks. Kneblewski porównał WOŚP do hitlerowskiej propagandy! Biskup diecezji bydgoski nie wytrzymał. Zaskoczył wszystkich

i

Autor: archiwum SE, Ania Gołata

Miarka się przebrała

Ks. Kneblewski porównał WOŚP do hitlerowskiej propagandy! Biskup diecezji bydgoski nie wytrzymał. Zaskoczył wszystkich

2023-01-31 14:41

Ks. Roman Kneblewski po raz kolejny wywoła niemałe poruszenie. Kontrowersyjny duchowny z Bydgoszczy tym razem podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i porównał ją do "wielkiego hałasu piekielnej mocy". Na zachowanie księdza zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich oraz sam biskup diecezji bydgoskie. Czyżby miarka się przebrała?

Na Twitterze znów zawrzało! A to za sprawą byłego proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, ks. Romana Kneblewskiego. Kontrowersyjny ksiądz przypomniał o sobie, gdy porównał WOŚP do "wielkiego hałasu piekielnej mocy". To nie Owsiak zbiera na dzieci, to dzieci zbierają na Owsiaka - napisał na swoim profilu. "Prawda o wielkim hałasie piekielnej mocy" - podpisał post.

Tym razem zachowanie księdza nie zostało zlekceważone. - W tej sprawie panie księdzu Kneblewski złożymy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Coś za często rozpowszechnia pan treści i grafiki wytwarzane przez nazistów. Wstyd. Swoim zachowaniem przynosi pan wstyd swojemu pracodawcy, czyli kościołowi katolickiemu - zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Biskup bydgoski ma dość zachowania ks. Kneblewskiego

We wtorek, 31 stycznia na stronie diecezji bydgoskiej pojawił się komunikat, w którym przekazano, że na księdza nałożono "zakaz prowadzenia działalności medialnej".

- Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenie działalności medialnej. Jest on reakcją na ostatni wpis zamieszczony na portalu społecznościowym Facebook, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wobec powyższego z dniem 31 stycznia 2023 r., zakazuję Księdzu wypowiadania się w mediach wszelkiego typu i prowadzenia działalności medialnej zarówno w Internecie jak i formie konwencjonalnej – napisano w dekrecie z 30 stycznia tego roku.

Sonda
Śledzisz działaności ks. Kneblewskiego w sieci?
Politycy od Kuchni. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski
Nasi Partnerzy polecają