Lewe papierosy w rękach bydgoskich policjantów. Zabezpieczono ponad 13 tys. paczek

2021-09-24 11:15
Lewe papierosy w rękach bydgoskich policjantów. Zabezpieczono ponad 13 tys. paczek
Autor: KWP w Bydgoszczy Lewe papierosy w rękach bydgoskich policjantów. Zabezpieczono ponad 13 tys. paczek

Kolejny sukces policjantów z Bydgoszczy. Ponad 13200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy. Do sprawy został zatrzymany 48-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego.

"Lewe" papierosy w rękach bydgoskich policjantów. Zabezpieczono ponad 13 tys. paczek

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że mieszkaniec powiatu bydgoskiego może mieć związek z przestępczością skarbową.

Zobacz: Fałszywi policjanci zaatakowali w Bydgoszczy! Jedna seniorka straciła ponad 100 tys. zł

W środę, 22 września policjanci ustalili, że 48-latek na swojej posesji oraz autach ma papierosy bez polskich znaków akcyzy. Nie zwlekając pojechali pod ustalony adres. Podczas przeszukania zaparkowanych na posesji aut oraz w jednym pomieszczeniu w domu funkcjonariusze zabezpieczyli kartony z papierosami. - Po przeliczeniu okazało się, że to 13270 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy - wyjaśnia podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

48-latek swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 250 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Trwa rozbiórka wiaduktu na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE