Mikołajki 2019 w Bydgoszczy. Gdzie wybrać się z dzieckiem? [LISTA ATRAKCJI]

2019-12-05 12:21 AG
Mikołajki 2019 w Bydgoszczy. Gdzie wybrać się z dzieckiem? [LISTA ATRAKCJI]
Autor: www.pixabay.com Mikołajki 2019 w Bydgoszczy. Gdzie wybrać się z dzieckiem? [LISTA ATRAKCJI]

Przygody przesympatycznej Basi w Kinie Orzeł, świąteczny koncert dla dzieci w Pałacu w Ostromecku i darmowe lodowisko – to tylko część atrakcji mikołajkowych, z których skorzystać będą mogli najmłodsi bydgoszczanie!

Basia w Kinie Orzeł, 6 grudnia, godz. 17.00

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek, z okazji Mikołajek zagości w Kinie Orzeł. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Basia to 5-latka, która nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu.

Jak zostać Świętym Mikołajem – kino dla dzieci 7+, 6 grudnia, Kino Orzeł, godz. 18.00

To opowieść o Luci, która mieszka ze swoimi rodzicami na północy Grenlandii. Jej tata pracuje jako Święty Mikołaj. Dziewczynka chciałaby pójść w ślady ojca i uczyć się tajników jego zawodu. Niestety, tylko chłopcy mogą uczęszczać do międzynarodowej szkoły dla Mikołajów. Lucia nie daje jednak za wygraną i przekonuje dyrektora szkoły, aby pozwolił jej udowodnić, że jest tak samo dobra jak oni. By to osiągnąć, musi spełnić największe, świąteczne marzenie pewnego chłopca o imieniu Albert — sprawić, aby jego ojciec cierpiący na tajemniczą chorobę wyzdrowiał.

Zobacz: Bydgoski Jarmark Świąteczny 2019. Trwają ostatnie przygotowania! [ZDJĘCIA]

Świąteczny koncert dla dzieci w Ostromecku, Pałac Nowy, 8 grudnia, godz. 16, wstęp wolny

Adriana Wdziękońska wystąpi przed najmłodszymi melomanami w Pałacu Nowym w Ostromecku. To absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Prowadzi cieszące się dużym zainteresowaniem audycje muzyczne dla dzieci. Poprowadziła także dwadzieścia pierwszych „Poranków Muzycznych" realizowanych przez macierzystą uczelnię - Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Ponadto w latach 1992-2010 współpracowała z Filharmonią Pomorską i Filharmonią Olsztyńską. Jest autorem wielu scenariuszy i programów zajęć muzycznych dla dzieci powstałych na zlecenie KKiDN. Poza czynną działalnością estradową pracuje jako nauczycielka w szkolnictwie muzycznym.

Dzień Św. Mikołaja na Torbydzie, 6 grudnia, godz. 17.30-19.30

Mikołajki można też świętować na sportowo. W piątek od godz. 17.30 do 19.30 na Torbydzie zrobi się bardzo świątecznie – z głośników popłyną bożonarodzeniowe melodie, rozbłysną także świąteczne iluminacje. Każdy, kto założy na siebie chociaż jeden element stroju św. Mikołaja ( np. czapkę, czy rękawiczki), nie musi płacić za wejście na lodowisko (wypożyczenie łyżew i ostrzenie będzie płatne). 

Mikołajkowy spektakl w KPCK, 6 grudnia, godz. 17.00, Salon Hoffman, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Wszyscy wiemy, że św. Mikołaj to bardzo pracowity człowiek i cały rok przygotowuje się do najważniejszych dni w roku. Jednak, jak każdemu z nas, i jemu zdarza się z pewnością wyjechać na wakacje do ciepłych krajów, pójść do kina czy też pokłócić z panią Mikołajową. Artyści poruszą wyobraźnię i stworzą z małymi widzami nieznane sceny z życia mieszkańców Laponii. Cały spektakl jest improwizowany, występują improwizatorzy z grupy Bujdy i Bajania: Ada Żurawska, Jakub Dranicki i Cezary Markiewicz.

Świąteczne warsztaty w Bibliotece, 7 grudnia, godz. 9.00-11.00, wstęp wolny. 

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy telefoniczne w dniach 2-6 grudnia 2019 r. w godz. 7:30-15:30, tel.: 52 33-99-227.
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na warsztaty świąteczne, podczas których własnoręcznie stworzymy świąteczne kartki. Będą to unikatowe upominki dla najbliższych. Warsztaty poprowadzi Magdalena Mrugowska.

Mikołajki w Muzeum, 8 grudnia, godz. 11.00, Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego. 

Obowiązują zapisy, tel. 52 585 99 11, 52 585 99 14, 52 585 99 25 lub e-mail: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl. Koszt uczestnictwa: 3zł/os.

Podczas rodzinnego spotkania na wystawie “Idą gody” dowiemy się jak w tradycji ludowej obchodzono Święta Bożego Narodzenia. W części warsztatowej będziemy wykonywać ozdoby świąteczne m.in. aniołki i choinki, a także lukrować ciastka. Podczas spotkania odbędą się także warsztaty wklęsłodruku (ceratoryt, wklęsłodruk w pleksi) – zajęcia poprowadzi Kajetan Giziński. Spotkanie zakończymy wspólnym dekorowaniem muzealnej choinki oraz śpiewaniem kolędy.

Bieg Mikołajkowy w Myślęcinku, 8 grudnia, godz. 11.00, start przy Karczmie Kujawskiej

Zapraszamy wszystkich do wspólnego Biegu Mikołajkowego, który tradycyjnie odbędzie się w Myślęcinku. Przyjść może każdy, niezależnie od wieku i kondycji. Nie ma opłat wpisowych, a zapisać można się tuż przed samym biegiem (od godz. 10.30 przy Karczmie Kujawskiej).