Molestowanie studentek: Rzecznik praw obywatelskich rozesłał ankiety do studentek UTP w Bydgoszczy

2017-11-22 18:00

Badanie skierowane jest do wszystkich studentów (studiujących co najmniej rok) – zarówno do tych, którzy doświadczyli zachowań związanych z molestowaniem/molestowaniem seksualnym, jak i do tych, którzy nie mieli do czynienia z takimi sytuacjami. Do badania zaproszenie dostali także również uczestników wymiany studenckiej.

Ankiety były rozsyłane do 30 uczelni w całym kraju

i

Autor: Archiwum serwisu Ankiety były rozsyłane do 30 uczelni w całym kraju

Biuro rzecznika praw obywatelskich postanowiło zbadać zjawisko molestowania na polskich uczelniach? Powód? Przypuszczenie, że skala zjawiska może być większa niż liczba zgłaszanych przypadków. 

W efekcie do 30 krajowych uczelni rozesłano anonimowe ankiety, w których studentki miały odpowiedzieć między innymi na to, czy kiedykolwiek doświadczyły molestowania. Ankieta trafiła także do studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

ZOBACZ: 13 osób poszkodowanych na Zamczysku. Według policji to nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym [ZDJĘCIA]

W informacji kierowanej do studentów UTP czytamy:

"Wypełniając kwestionariusz:
– przyczyniasz się do pomocy w diagnozowaniu niepożądanych sytuacji związanych z molestowaniem i molestowaniem seksualnym,
– pomożesz zapewnić w przyszłości odpowiednie wsparcie dla studentów/studentek, którzy doświadczyli takich sytuacji,
– uczestnictwo w badaniu jest dobrowolne i anonimowe.Ankieta będzie dostępna do 31 października br."

Rzecznik praw obywatelskich chce przygotować raport, który opublikuje w 2018 roku. 

PRZECZYTAJ: Kierował gangiem w Bydgoszczy, a zdobyte pieniądze ukrywał na Cyprze [ZDJĘCIA]

Ankiety były rozsyłane do 30 uczelni w całym kraju

i

Autor: Archiwum serwisu Ankiety były rozsyłane do 30 uczelni w całym kraju

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki