Mrocza: Najpierw naubliżał sąsiadowi, a potem strzelił w niego z wiatrówki! Był kompletnie pijany!

2019-12-02 10:15 AG
Wiatrówka - zdj. poglądowe
Autor: pixabay.com

Zarzuty gróźb usłyszał 47-latek z Mroczy, który najpierw groził swojemu sąsiadowi, a później strzelił w jego kierunku z wiatrówki. Podejrzany nie uniknie kary, a w myśl obowiązujących przepisów grożą mu dwa lata więzienia.

O incydencie na terenie jednej z posesji w Mroczy, dyżurny nakielskiej policji otrzymał informacje w ubiegły czwartek około 21.30.

Jak wynikało z zawiadomienia pokrzywdzonego, sąsiad z którym jest w konflikcie, najpierw się z nim awanturował, wyzywając słowami wulgarnymi i groził pozbawieniem życia, następnie strzelił w jego kierunku z wiatrówki. Na szczęście kula zatrzymała się na szybie i pokrzywdzony nie doznał obrażeń.

Zobacz: Wypadek na przejeździe kolejowym w Gajewie! Pociąg UDERZYŁ w samochód osobowy! 

- Zachowanie 47-letniego agresora wyczerpało znamiona przestępstwa gróźb karalnych, dlatego też wskazany sprawca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Podejrzany w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu - mówi podkom. Justyna Andrzejewska.

W piątek, po wytrzeźwieniu, mieszkaniec Mroczy został przesłuchany i usłyszał zarzuty gróźb karalnych. Następnie policjanci doprowadzili go do prokuratora, który zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonego oraz oddał pod dozór policji.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo gróźb grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zachowanie agresora oceni sąd.