Muzeum Wodociągów szuka bydgoskich pamiątek. Masz jakieś? Możesz je przekazać!

2021-01-16 10:00 eib
Muzeum Wodociągów szuka bydgoskich pamiątek. Masz jakieś? Możesz je przekazać!
Autor: UM Bydgoszcz Muzeum Wodociągów szuka bydgoskich pamiątek. Masz jakieś? Możesz je przekazać!

Muzeum Wodociągów zaprasza bydgoszczan do aktywnego włączenia się w tworzenie wystawy, która pojawi się w nowych wnętrzach muzeum w Lesie Gdańskim. Za pomoc w urozmaiceniu wystawy przygotowano upominki!

Pracowałeś w bydgoskich wodociągach? Posiadasz stare zdjęcia przedstawiające wodociągowe obiekty, Halę Pomp czy Wieżę Ciśnień. Zgłoś się do Muzeum Wodociągów.

Bydgoskie pamiątki poszukiwane

Muzeum poszukuje świadków historii: fotografii, pocztówek, dawnych dokumentów związanych z miejskim przedsiębiorstwem wodociągowym oraz osób, które chciałyby powspominać i podzielić się swoimi opowieściami o doświadczeniach związanych z pracą w bydgoskich wodociągach i kanalizacji.

Trwa przygotowywanie stałej wystawy w Muzeum Wodociągów. Pamiątki bydgoszczan mają być wsparciem przy jej tworzeniu. W zamian za pomoc w rozbudowaniu wystawy przygotowane zostały upominki niespodzianki. Kontakt: 52 58 60 552 lub muzeum@mwik.bydgoszcz.pl

Zobacz koniecznie: Pamiętacie takie zimy? Dawno nie było TAK DUŻO śniegu. Zobacz archiwalne zdjęcia z minionego stulecia

Pałacyk w Lesie Gdańskim jak nowy

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy podjęły się renowacji zabytkowego budynku na terenie stacji wodociągowej Las Gdański. Jest to kolejny obiekt Muzeum Wodociągów. W środku mają znaleźć się sale ekspozycyjne prezentujące m.in.  zbiory archeologiczne, historię wodociągów, sylwetki osób najbardziej zasłużonych dla rozwoju wodociągowej infrastruktury oraz historię floty rzecznej, w szczególności historię Oddziału Wydzielonego „Wisła”.

120-letnia historia bydgoskich wodociągów

Muzeum Wodociągów w Hali Pomp przy ul. Gdańskiej 242 w Bydgoszczy przygotowało wystawę z okazji 120-lecia funkcjonowania w naszym mieście nowoczesnego systemu wodociągów i kanalizacji. 120 lat temu w 1900 roku, staraniem pracowników miejskiego magistratu, wybudowano i oddano do użytku stację wodociągową „Las Gdański” i wieżę ciśnień przy ul. Filareckiej, a wkrótce potem uruchomiono system oczyszczania ścieków bytowych składający się ze stacji pomp kanałowych i pól irygacyjnych.

Przeczytaj: Chcieli uprawiać seks. Dali Kubusiowi garść Relanium! Dziecko nie żyje. Przed sądem zeznawał lekarz

Gwiazdy w lodowatej wodzie. Tak chwalą się morsowaniem