Nastolatki zniknęły z placówki wychowawczej w Sadkach. Błyskawiczna reakcja policji

2022-01-21 11:42
Nastolatki zniknęły z placówki wychowawczej w Sadkach. Błyskawiczna reakcja policji
Autor: pixabay.com

Niespełna dwie godziny zajęło mundurowym z posterunku w Sadkach zatrzymanie nastolatek, których ucieczkę zgłosili pracownicy placówki wychowawczej. Nieletnie, zgodnie z decyzją sądu, trafiły pod opiekę wychowawców.

Nastolatki zniknęły z placówki wychowawczej w Sadkach. Błyskawiczna reakcja policji

Wczoraj (20 stycznia) na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od pracowników placówki wychowawczej, że trzy podopieczne uciekły podczas spaceru, mimo iż decyzją sądu powinny przebywać w ośrodku. - Nieletnie zostały zarejestrowane w policyjnych systemach jako poszukiwane, a o ich ucieczce dyżurny powiadomił wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie powiatu - wyjaśnia mł. asp. Zofia Wrzeszcz z KPP w Nakle nad Notecią.

Zobacz: Kujawsko-pomorskie: Poszukiwany listem gończym wpadł, bo nie miał maseczki!

Mundurowi z posterunku w Sadkach skrupulatnie kontrolowali wszystkie miejsca, w których mogły się nastolatki. Długo nie trwało, jak zauważyli trzy dziewczyny, które wyglądem przypominały uciekinierki.

Nieletnie, jak tylko spostrzegły radiowóz, rzuciły się do ucieczki. Na nic się to zdało, gdyż szybko zostały zatrzymane. Sprawdzenie ich personaliów w policyjnej bazie potwierdziło, że 17-latka oraz dwie 16-latki są poszukiwane i powinny przebywać w placówce wychowawczej. Tam też, po niespełna dwóch godzinach od ucieczki, zostały przekazane.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Remont torowiska na ul. Perłowej w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE