Kujawsko-pomorskie: Poszukiwany listem gończym wpadł, bo nie miał maseczki!

2022-01-21 9:28
Maseczka, koronawirus
Autor: Pixabay Od soboty (27 lutego) obowiązuje również nakaz zasłaniania nosa i ust wyłącznie maseczką. Nie można stosować w tym celu szalików, kominów i chust.

Koronowscy policjanci wylegitymowali 36-latka bez maseczki i doznali szoku! Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez sąd w Łodzi. Teraz czeka go długa odsiadka!

Kujawsko-pomorskie: Poszukiwany listem gończym wpadł, bo nie miał maseczki!

W środę, 19 stycznia policjanci z Koronowa kontrolowali placówki handlowe przy ulicy Witosa pod kątem przestrzegania przepisów związanych przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa. - W jednym ze sklepów zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, którzy tam weszli. Jeden z nich nie miał założonej maseczki. 31-latek został wylegitymowany w związku z popełnieniem wykroczenia. W jego sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu - wyjaśnia kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Zobacz: Wypadek na DK 10 pod Bydgoszczą! Jedna osoba poszkodowana [ZDJĘCIA]

W obronie kolegi, podważając zasadność noszenia maseczek, stanął drugi z mężczyzn. Również on został wylegitymowany. Okazało się, że 36-latek jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Łodzi do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za kradzieże i włamania.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, by wczoraj (20 stycznia) trafić do aresztu śledczego.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Zima w Bydgoszczy. Fatalne warunki na drogach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE