Noc Muzeów 2022 w Bydgoszczy 14.05.2022. Zobacz szczegółowy program! [LISTA WYDARZEŃ]

i

Autor: UM Bydgoszcz Noc Muzeów 2022 w Bydgoszczy 14.05.2022. Zobacz szczegółowy program! [LISTA WYDARZEŃ]

Noc Muzeów 2022 w Bydgoszczy 14.05.2022. Zobacz szczegółowy program! [LISTA WYDARZEŃ]

2022-05-12 9:42

Kolejna odsłona Europejskiej Nocy Muzeów w Bydgoszczy. Wernisaże, pokazy, warsztaty, prelekcje, zwiedzanie wystaw i konkursy z nagrodami - to wszystko już 14 maja 2022. W tym roku w organizację wydarzenia włączyło się blisko 30 obiektów związanych z kulturą. Wszystkie na tę szczególną noc przygotowały dla zwiedzających mnóstwo atrakcji.

Noc Muzeów 2022 w Bydgoszczy. Długa lista wydarzeń! [14 MAJA 2022]

Barka Lemara o 20:00 zaprasza na polsko-ukraiński koncert na pokładzie „Lemary” a 2 godziny później na specjalny pokaz filmu „U311 Czerkasy” przypominającego losy trałowca „Czerkasy” i jego załogi, która w 201r roku stawiała opór Rosjanom najeżdżającym Krym. Salą kinową będzie ładownia barki. Liczba miejsc jest ograniczona. Film ukraiński z polskimi napisami.

Czytaj także: Fontanna znów będzie zachwycać swoim tańcem! Ruszają wyjątkowe koncerty przy Filharmonii Pomorskiej

Swoje progi dla zwiedzających otworzy też Galeria Miejska bwa – od 18:00 do 21:00, o każdej pełnej godzinie, zaprasza na zwiedzanie dwóch wystaw: „Bajki” oraz międzynarodowej „Great Patriotic”. Pierwsza zaprasza do odkrycia fizyczności jednego miejsca – jaskini, poprzez fizyczność drugiego – galerii. Druga jest politycznie zaangażowanym pytaniem o możliwość stawiania oporu poprzez sztukę.

Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku zaprasza na „Noc Muzeów z dreszczykiem” czyli specjalne nocne zwiedzanie Ostromeckach Pałaców. Będzie okazja zajrzeć w różne zakamarki, na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Nocne zwiedzanie zaplanowano w godzinach 20-22.

Miłośnicy militariów będą mieli okazję odwiedzić Muzeum Wojsk Lądowych i bezpłatnie zwiedzić wystawy i strzelnicę. W tegorocznej Nocy Muzeów biorą udział m.in. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Galeria Miejska bwa, Galeria Wspólna, Muzeum Legend Szyperskich Barka Lemara, Młyny Rothera i wiele innych. Wszystkie muzea i instytucje zaangażowane w tegoroczną ENM i cały program Europejskiej Nocy Muzeów 2022 dostępny jest TUTAJ.

Europejska Noc Muzeów - Noc Konkursów! Zbierz 10 stempli i wygraj nagrody

Noc Muzeów będzie też Nocą Konkursów. Wystarczy w trakcie wydarzenia odwiedzić obiekty biorące udział w Europejskiej Nocy Muzeów, zebrać minimum 10 stempli (dostępnych w kasach) i wygrywać nagrody. W miejscach, gdzie nie pojawiła się informacja o opłacie – wstęp jest wolny.

Punkt informacyjny Nocy Muzeów czynny jest od godziny 18:00 do 22:00 w Amfiteatrze przy Spichrzach nad Brdą (ul. Grodzka 11). 

Chińska Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Lubuskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE