Zobaczcie naszą relację!

Nowe pociągi od Pesy wjechały na tory w Bydgoszczy! Tak wyglądają w środku [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-11-25 14:18

Pięć elektrycznych pociągów z Pesy zakupionych przez samorząd województwa wyjechały w piątek, 25 listopada na tory w woj. kujawsko-pomorskim. Inwestycja w nowy tabor kosztowała 180 mln zł.

Nowe pociągi od bydgoskiej Pesy wjechały na tory

Nowe pociągi od Pesy wjechały na tory w Bydgoszczy

Nowe elektryczne zespoły trakcyjne, z klimatyzacją i 150 miejscami siedzącymi, w piątek (25 listopada) pojawiły się na torach w regionie.

W przejeździe inauguracyjnym na trasie Toruń–Jabłonowo Pomorskie weźmie udział marszałek Piotr Całbecki. Pojazdy pojawiły się na dworcach: Bydgoszcz Główna, Inowrocław, Włocławek i Toruń Główny, gdzie chętni mieszkańcy mogli zapoznać się z ich wnętrzem.

- W woj. kujawsko-pomorskim obserwujemy w ostatnim czasie wzrost liczby korzystających z regionalnej oferty kolejowej. Obecnie o 25 proc. w stosunku do sytuacji przed pandemią. To oznacza m.in., że działania samorządu województwa na rzecz rozwoju regionalnego transportu kolejowego i przywrócenia mu znaczenia w połączeniach lokalnych są właściwe i pozytywnie odbierane przez obecnych i potencjalnych pasażerów – powiedział marszałek Całbecki.

Pięć nowych pociągów może rozwijać prędkość między 120 a 160 km/h. Są one przystosowane do potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu się i wyposażone w rozwiązania techniczne zapewniające stałą bieżącą informację dla podróżnych.

- Kosztowały 180 milionów złotych. W barwach Polregio – ten przewoźnik obsługuje w województwie kujawsko-pomorskim kolejowe przewozy pasażerskie na liniach zelektryfikowanych – pojawią się na trasach w całym regionie - poinformowała Krzemińska.

Sonda
Nie boisz się podróżować pociągiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają