Nowy dyrektor szpitala Biziela to znany neurolog. Już od studiów jest związany z Bydgoszczą

i

Autor: Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy

zdrowie

Nowy dyrektor szpitala Biziela to znany neurolog. Już od studiów jest związany z Bydgoszczą

2023-09-21 14:36

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy ma od kilku dni nowego dyrektora ds. lecznictwa. To znany i ceniony neurolog. - Zazdrościłam jego pacjentom, że to właśnie on się nimi zajmuje - opisują bydgoszczanie.

Dr n. med Piotr Płeszka jest związany ze szpitalem Biziela od początku swojej kariery zawodowej.

  • Po ukończeniu w 1996 roku Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Bydgoszczy rozpoczął staż podyplomowy w ówczesnym Szpitalu Wojewódzkim im. dr. J. Biziela.
  • Tutaj też w latach 1997-2005 odbył staże specjalizacyjne I oraz II stopnia z neurologii.
  • W kolejnych latach pełnił kolejno funkcje asystenta w Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu Kliniki Neurochirurgii i Neurologii oraz zastępcy lekarza kierującego Oddziałem Neurologii.

Lekarz swoją wiedzę i doświadczenie chętnie przekazuje młodym medykom.

- W trakcie swojej kariery zawodowej dr Płeszka prowadził również wykłady z neurologii na kursach specjalizacyjnych (w latach 2005 – 2006) oraz ćwiczenia i seminarium w zakresie neurologii na Akademii Medycznej w Bydgoszczy, a następnie CM UMK (w latach 2001-2002 oraz 2010-2011) - informuje Kamila Wiecińska, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela.

Bydgoski neurolog od lat cieszy się szacunkiem u pacjentów. Chwalą go za fachowość, komunikatywność, dokładność.

- Leżałam po udarze na neurologii w Bizielu i widziałam, jak opiekuje się swoimi podopiecznymi. Zazdrościłam pacjentom dr. Płeszki, że to właśnie on się nimi opiekował - pisze jedna z internautek.

- Świetny lekarz, z powołania, robi długi wywiad, kiedy odpowiedzi, są dla niego zaskakujące, nie krytykuje pacjenta, tylko dopytuje - pisze kto inny.

Ich stare zdjęcia zadziwiają. Tak wyglądały przed operacjami!
Źródło: Nowy dyrektor szpitala Biziela to znany neurolog. Już od studiów jest związany z Bydgoszczą