Mistrzostwa Europy w strzelectwie

Ogromny sukces bydgoszczanki! Klaudia Breś z medalem i kwalifikacją olimpijską

2022-09-15 11:11

Klaudia Breś zdobyła srebrny medal odbywających się we Wrocławiu mistrzostw Europy w strzelectwie. Ten sukces oznacza również, że zawodniczka Zawiszy wywalczyła nominację olimpijską. Serdecznie gratulujemy!

Ogromny sukces bydgoszczanki! Klaudia Breś z medalem i kwalifikacją olimpijską

Walkę o medal w konkurencji pistoletu sportowego Klaudia Breś toczyła do samego końca. Faworytką tej konkurencji była Niemka, Doreen Vennekamp, która w finale prowadziła od początku do końca. Wywalczone przez nią w ostatnim meczu 29 pkt., dało jej tytuł mistrzyni Europy. Bydgoszczanka w ostatniej serii najadła się trochę strachu, bo zaciął się jej pistolet i konieczna była powtórka.

Zobacz: Zacięty mecz w Bydgoszczy! Polska młodzież lepsza od legii cudzoziemskiej [ZDJĘCIA]

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Niesamowita panorama na Warszawę. Tak wygląda widok z tarasu widokowego w Varso Tower

- To nie było pierwsze zacięcie. Ostatnio też na Pucharze Świata zdarzyło się, że powtarzałam strzał. Myślę, że... nie jest to już stres, który by mnie mógł sparaliżować. Mam spore doświadczenie - mówiła po zawodach zawodniczka Zawiszy. Ostatecznie zdobyła 21 pkt. i cieszyła się ze srebra. Na najniższym stopniu podium stanęła węgierka Renata Sike (17 pkt.).

Warto dodać, że rywalizacja toczyła się nie tylko o medale, ale też o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku.

Sonda
Czy regularnie uprawiasz sport?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE